Szokująca awantura pod Bartoszycami. "Powyrzynam was jak świnie!"

2021-10-05 18:10
Sąsiedzka awantura pod Bartoszycami
Autor: Paweł Kicowski/Super Express To w tym domu, w miejscowości Bądle, 36-letni Piotr P. rzucił się z nożem na sąsiada.

Policjanci zatrzymali agresywnego Piotra P., po tym jak z nożem wtargnął do domu sąsiada i chciał go zabić. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. 36 -latek z gminy Górowo Iławeckie(woj. warmińsko-mazurskie) został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara nie krótsza niż 8 lat więzienia.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w miejscowości Bądle (powiat bartoszyckie) w czwartek, (30 września.), przed godz. 22:00. – Piotrek wprowadził się do Bądl jakiś rok temu – mówi pan Andrzej. – Od początku były z nim problemy, zaczepiał ludzi, był agresywny. Chciał pożyczyć DVD i powiedziałem mu, że nie pożyczę, bo moja córeczka ogląda na nim bajki.

Wydaje się tak błaha sprawa sprawiła, że Piotr P. wpadł w szał. – To go rozwścieczyło, wyszedł i następnie wrócił z nożem, a kiedy otworzyłem mu drzwi od razu się zamachnął, celując w moje gardło – opowiada pan Andrzej, któremu na szczęście udało się ujść z życiem. – Udało mi się obronić, łapiąc go za rękę i obezwładniając.

Niespokojnie było nawet w momencie, kiedy agresywny 36-latek został obezwładniony. – Bałem się o swoje życie i swojej małej córeczki. Ta bestia jeszcze krzyczała, że jak wyjdzie zza krat to nas powyrzyna jak świnie – dodaje pan Andrzej.

Sąsiedzka awantura pod Bartoszycami
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Awantura w Bartoszycach. Sąsiad pana Andrzeja (na zdj.) rzucił się na niego z nożem.

Po pijaku rzucił się na sąsiada z nożem

36-letni mężczyzna w chwili ataku na sąsiada był pijany. Trzeźwiał w policyjnej celi. W tym czasie kryminalni przesłuchali świadków zdarzenia. – Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa i wtargnięcia do mieszkania pokrzywdzonego – mówi asp. Marta Kabelis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Piotr P. w znacznej części potwierdził okoliczności opisane w stawianych mu zarzutach. Sąd Rejonowy w Bartoszycach na wniosek policji i prokuratury aresztował mieszkańca gminy Górowo Iławeckie na 3 miesiące. 36-latkowi grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotnego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
Rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE