Pisz. Nie żyje sternik jachtu porażony prądem na Pisie! To jego ratował 14-letni Ernest

2021-08-13 13:45
Pisz. Nie żyje sternik jachtu porażony prądem na Pisie! To jego ratował 14-letni Ernest
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express Nie żyje sternik jachtu, który został porażony prądem w czasie wtorkowego wypadku w Piszu na rzece Pisie.

Nie żyje sternik jachtu, który został porażony prądem w czasie wtorkowego wypadku w Piszu na rzece Pisie. To jego i drugiego z mężczyzn podróżujących żaglówką ratował 14-letni Ernest, który utonął, ale wcześniej położył jednego z poszkodowanych na kamizelkach ratunkowych. Do wypadku w Piszu doszło po tym, jak jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia.

Pisz. Nie żyje sternik jachtu porażony prądem na Pisie! To jego ratował 14-letni Ernest

Jak informuje polsatnews.pl, nie żyje sternik jachtu, który został porażony prądem w Piszu na rzece Pisie. Do wypadku doszło we wtorek 10 sierpnia przed godz. 17, gdy żaglówką, którą płynęło 6 turystów z Krakowa i okolic, zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Wskutek tego dwóch mężczyzn, w tym sternik jachtu, zostało porażonych prądem, a wszystko widział z brzegu 14-letni Ernest, który ruszył im na pomoc. W czasie akcji chłopak utonął, ale zdążył położyć jednego z poszkodowanych na kamizelkach ratunkowych. W miejscowości Jeże pod Piszem rozpoczął się dziś pogrzeb nastolatka, z którego relację można śledzić TUTAJ. O śmierci sternika jachtu poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, dodając, że mężczyzna zmarł w czwartek w godzinach popołudniowych. W szpitalu w Piszu cały czas przebywa drugi z mężczyzn, ofiar wypadku na Pisie, którego stan, określany pierwotnie jako bardzo ciężki, poprawił się.

Dalsza część tekstu pod galerią.

Pisz. W piątek kończy się żałoba po śmierci 14-letniego Ernesta

Do piątku włącznie w Piszu trwa żałoba po śmierci 14-letniego Ernesta, a burmistrz miasta Andrzej Szymborski chce jeszcze dodatkowo uhonorować nastoletniego bohatera, który oddał życie, by ratować innych.

- Mamy w mieście także zaszczytny tytuł "Zasłużony dla miasta Pisza". Wystąpię do rady miasta, by tym tytułem uhonorować zmarłego młodego człowieka, który jest wzorem dla nas wszystkich - mówi burmistrz Pisza.

Czytaj też: Tragedia w Piszu. "W sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu" Te słowa łamią serce!

Pisz na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując żeglarzy. Miejsce tragedii nad rzeką Pisą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE