Pogrzeb 14-letniego Ernesta. "Anioł w ludzkiej skórze". W szpitalu zmarł jeden z żeglarzy [ZAPIS RELACJI]

2021-08-13 15:15
Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS Pogrzeb 14-letniego Ernesta

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopiec zginął, ratując żeglarzy na rzece Pisa na Mazurach. Ernest ruszył na pomoc mężczyznom, którzy wpadli do wody po tym, jak ich żaglówka zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia i doszło do wyładowania elektrycznego. Niestety, za swoją bohaterską postawę zapłacił najwyższą cenę. 14-latek utonął. W piątek, 13 sierpnia, odbył się pogrzeb Ernesta. Tragicznie zmarłego chłopca we wsi Jeże (woj. warmińsko-mazurskie) pożegnali mieszkańcy Pisza, wstrząśnięci śmiercią młodego człowieka, który miał całe życie przed sobą, a także koledzy z klubu Mazur Pisz, gdzie Ernest grał w piłkę. Poniżej relacja z ostatniego pożegnania 14-latka.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta, który utonął w rzece Pisa na Mazurach. Tragedia wydarzyła się we wtorek, 10 sierpnia, po południu, w Piszu. Rzeką płynęła żaglówka, na której przebywało 6 osób, z Krakowa i okolic. W pewnym momencie łódź zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Na skutek wyładowania elektrycznego dwóch mężczyzn wpadło do wody. Całej sytuacji przypatrywał się 14-letni Ernest, który bez chwili zawahania zdjął ubrania i wskoczył do rzeki, próbując uratować poszkodowanych. Niestety, chłopiec niosąc pomoc innym, sam stracił życie. Ernest w pewnym momencie zniknął pod wodą. Po trwającej ponad godzinę akcji poszukiwawczej, bohaterskiego chłopca znaleziono na dnie rzeki Pisa. Ernest nie żył. Policja początkowo ustaliła, że prawdopodobnie kiedy 14-latek próbował ratować jednego z mężczyzn, doszło do kolejnego wyładowania elektrycznego. Sekcja zwłok wykazała jednak, że Ernest utonął, choć nie można wykluczyć, że przyczyniło się do tego kolejne wyładowanie elektryczne. W piątek, 13 sierpnia, we wsi Jeże k. Pisza odbył się pogrzeb 14-letniego Ernesta. Poniżej relacja z tego wydarzenia.

Grób 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz Na grobie 14-letniego Ernesta pogrążeni w bólu żałobnicy umieścili kwietne wiązanki

Godz. 15:25 Cmentarz pustoszeje

Tragiczna śmierć 14-letniego Ernesta poruszyła mieszkańców Pisza - a także małej miejscowości Jeże, gdzie odbył się pogrzeb - i pozostawiła olbrzymią wyrwę w sercach najbliższych chłopca. Uczestnicy ostatniego pożegnania Ernesta idą już do domów. Na cmentarzu pozostał ukwiecony grób, w którym na zawsze spoczęło ciało nastolatka.

Godz. 15:15 Koniec pogrzebu młodego piłkarza

Ostatnie pożegnanie 14-letniego Ernesta dobiegło końca. Żałobnicy pogrążeni w bólu i zadumie powoli rozchodzą się cmentarną aleją w stronę wyjścia.

Godz. 15:00 Trwa pogrzeb 14-letniego Ernesta

Trwa pogrzeb 14-letniego Ernesta, tragicznie zmarłego w Piszu. Żałobnicy wrzucają do grobu chłopca białe róże.

Godz. 14:40 Ernest miał zacząć naukę w liceum

Ernest we wrześniu miał rozpocząć naukę w liceum. Niestety, 14-letni chłopiec zmarł tragicznie w Piszu 10 sierpnia.

Godz. 14:35 Uroczystości w kościele dobiegają końca

Kończą się uroczystości w kościele w Jeżach, gdzie trwa pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopca żegna rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i koledzy z Mazura Pisz, gdzie grał Ernest.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta, który zginął, ratując żeglarzy tonących w rzece Pisie

Godz. 14:05 Piękne słowa o Erneście "Anioł w ludzkiej skórze"

- Wierzymy, że teraz w Niebie rozegrasz swój najwspanialszy mecz. Rodzie Ernesta, Marto i Marcinie, z całego serca dziękujemy Wam za niego - powiedział ksiądz podczas uroczystości pogrzebowych 14-latka. - 6-letni Ernest, jak został ministrantem, brał stołeczek, bo był mały, stawał na ambonie i pięknie śpiewał psalm, aż ludzie mówili, że to anioł w ludzkiej skórze. Ernest dał z siebie wszystko, a pozostawił nas w smutku.

Godz. 13:50 Zmarł sternik, którego ratował Ernest. Tragiczne wieści ze szpitala

Nie żyje sternik, którego próbował ratować 14-letni Ernest. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Od kilku dni walczył o życie, był w bardzo ciężkim stanie. Pisz. Nie żyje sternik jachtu porażony prądem na Pisie! To jego ratował 14-letni Ernest

Godz. 13:45 Pogrzeb 14-letniego Ernesta. "Trudno nam uwierzyć, że nie zagrasz w kolejnym meczu"

14-letni Ernest uwielbiał piłkę nożną. Był kapitanem Mazura Pisz. Wspomniał o tym ksiądz, odprawiający uroczystości pogrzebowe chłopca. - Ernest był wyjątkowy, skory do żartów, dobrze wychowany, zaangażowany na sto procent jako uczeń i ministrant. Trudno nam uwierzyć, że nie zagrasz w kolejnym meczu - mówił ksiądz. I dodał: - Ernest, Erni, Ejo. Byłeś tak oryginalny, jak Twoje imię. Zanim nauczyłeś się chodzić, umiałeś skakać. A jak już nauczyłeś się chodzić, to chodziłeś tak szybko, jakbyś wiedział, że musisz się śpieszyć.

Godz. 13:35 Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Piękny gest podczas mszy

Ksiądz parafii w Jeżach ogłosił podczas mszy, że ofiary z dzisiejszej uroczystości żałobnej będą przekazane Ernesta na ratowanie zdrowia chorej na raka Oli z miejscowej parafii.

Godz. 13:20 Medal prezydencki dla Ernesta

Łukasz Rzepecki w imieniu prezydenta Dudy wręczył pośmiertnie rodzinie medal za ofiarność 14-letniemu Ernestowi. Głowa państwa wysłała również wieniec. Na pogrzebie 14-latka warty honorowe straży, policji. Koledzy z klubu i trenerzy nie mogą powstrzymać łez i opłakują tragicznie zmarłego chłopca

Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Medal prezydencki dla 14-letniego Ernesta.

Godz. 13:10. Trwa pogrzeb 14-letniego Ernesta. W piskim szpitalu zmarł jeden z żeglarzy

W Jeżach trwa pogrzeb 14-letniego Ernesta. Tymczasem ze szpitala w Piszu napływają tragiczne wieści. Zmarł sternik jachtu, który zahaczył o linię wysokiego napięcia na rzece Pisa. Był to jeden z mężczyzn, którego Ernest próbował ratować. Mężczyzna od wtorku, w bardzo ciężkim stanie, przebywał w piskim szpitalu.

Godz. 13:00 Początek uroczystości pogrzebowych Ernesta

W miejscowości Jeże w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe 14-letniego Ernesta. Kościół jest kameralny, ale podczas dzisiejszej uroczystości wypełnił się po brzegi. rodziną, przyjaciółmi i kolegami Ernesta. 14-latek był w tym kościele ministrantem. Na mszy zjawią się jego przyjaciele z klubu piłkarskiego Mazur Pisz, gdzie był kapitanem swojego rocznika.

Godz. 12:50 Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Koledzy z Mazura Pisz żegnają swojego kapitana

Na pogrzebie 14-letniego Ernesta tłumnie pojawili się koledzy tragicznie zmarłego chłopca z klubu Mazur Pisz. Chcą pożegnać swojego kapitana w tym tragicznym dla nich dniu.

Godz. 12:40 Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Żałobnicy zjeżdżają do kościoła

Do kościoła we wsi Jeże zjeżdżają się już żałobnicy, którzy dotarli do świątyni m.in. klubowym autobusem Mazura Pisz, gdzie Ernest grał w piłkę. 14-latka żegnają m.in. koledzy z drużyny. Na pogrzeb przybyli ubrani w klubowe stroje.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express 14-letni Ernest był kapitanem w klubie Mazur Pisz. Koledzy z drużyny opłakują chłopca.

Godz. 12:30 Koledzy z klubu żegnają Ernesta. Wzruszające słowa

14-letni Ernest był kapitanem swojej drużyny w klubie piłkarskim Mazur Pisz. Na pogrzebie pojawia się jego koledzy, trenerzy i kibice klubu. - Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym - napisali w pożegnalnym wpisie przedstawiciele Mazura Pisz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w Piszu. "W sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu" Te słowa łamią serce!

Godz. 12:20 Cała wieś opłakuje Ernesta

Mieszkańcy Pisza, a także wsi Jeże, gdzie odbędzie się pogrzeb 14-letniego Ernesta, nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Cała wieś opłakuje chłopaka, który zapłacił życiem za swoją bohaterską postawę. O tym, jak doszło do tragedii na rzece Pisa, przypominamy w tym tekście. ZOBACZ: Ernest zginął, ratując innych. Jak doszło do tragedii w Piszu? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Pogrzeb 14-letniego Ernesta odbędzie się we wsi Jeże, niedaleko Pisza.
Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express 14-letni Ernest utonął w rzece Pisa, na Mazurach. 13 sierpnia odbędzie się pogrzeb chłopca.

Godz. 12:10 Pogrzeb 14-letniego Ernesta odbędzie się w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Jeżach

Wieś Jeże niedaleko Pisza liczy około 300 mieszkańców. To właśnie tutaj w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się pogrzeb 14-letniego Ernesta. Kościół jest niewielki, ale podczas dzisiejszej uroczystości wypełni się ludźmi po brzegi. Ernest był w tym kościele ministrantem. Na mszy zjawią się jego przyjaciele z klubu piłkarskiego Mazur Pisz, gdzie był kapitanem swojego rocznika.

Kościół we wsi Jeże. Tutaj odbędzie się pogrzeb 14-letniego Ernesta.
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Kościół we wsi Jeże. Tutaj odbędzie się pogrzeb 14-letniego Ernesta.
Kościół we wsi Jeże. Tutaj odbędzie się pogrzeb 14-letniego Ernesta.
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express 14-letni Ernest zmarł tragicznie 10 sierpnia.

Godz. 12:00 Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Autokar jego klubu zabierze żałobników

Pogrzeb 14-letniego Ernesta, który zmarł tragicznie w Piszu, rozpocznie się w piątek (13 sierpnia) o godz. 13 w kościele w miejscowości Jeże. Klub piłkarski Mazur Pisz, w którym grał Ernest, zorganizował klubowy autokar, który zawiezie do Jeży wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w pożegnaniu chłopca. Autobus wyruszył do Jeży ze Stadionu Miejskiego w Piszu. - Każdy zawodnik, rodzic i sympatyk klubu chcący wspólnie z nami wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Ernesta będzie miał taką możliwość.  Chcemy dumnie i z pokorą udać się w ostatnią drogę z naszym bohaterem - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Pisz na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując żeglarzy. Miejsce tragedii nad rzeką Pisą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE