Ernest zginął, niosąc pomoc innym. Kiedy pogrzeb 14-latka? [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-08-12 16:00
Pogrzeb 14-letniego Ernesta
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS Pogrzeb 14-letniego Ernesta

Mieszkańcy Pisza nie mogą uwierzyć w to, co stało się kilka dni temu nad rzeką Pisa. We wtorek, 10 sierpnia, utonął tam 14-letni Ernest. Chłopiec chciał pomóc innym, poszkodowanym żeglarzom, którzy wpadli do wody. Niestety, za swoją bohaterską postawę 14-latek zapłacił życiem. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb chłopca.

Tragicznie zmarły 14-latek, który utonął na rzece Pisa, zostanie pochowany w piątek, 13 sierpnia. Pogrzeb chłopca odbędzie się w piątek we wsi Jeże, niedaleko Pisza, na Mazurach. Przypomnijmy, że 14-letni Ernest zmarł we wtorek, 10 sierpnia, próbując uratować żeglarzy, którzy wpadli do rzeki Pisa. Mężczyźni wpadli do wody po tym, jak ich żaglówka zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia i doszło do wyładowania elektrycznego. Sekcja zwłok Ernesta wykazała, że chłopiec zmarł na skutek utonięcia. Dwaj mężczyźni, których ratował 14-latek, nadal przebywają w szpitalu w Piszu. Jeden czuje się lepiej, a drugi - w bardzo ciężkim stanie - przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jak informuje "Radio Olsztyn", w czwartek, 11 sierpnia, około tysiąca osób przeszło z Placu Daszyńskiego w Piszu na miejsce tragedii i złożyło tam kwiaty.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ernest zginął, ratując innych. Jak doszło do tragedii w Piszu? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

ZOBACZ TEŻ: Ernest zginął, ratując życie żeglarzy. Kim był bohaterski 14-latek z Pisza?

Pisz na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując żeglarzy. Miejsce tragedii nad rzeką Pisą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE