Poczta Polska ma atrakcyjne działki na Mazurach. Są na sprzedaż

i

Autor: Pixabay Poczta Polska sprzedaje działki w Starych Jabłonkach, Sterławkach Wielkich i Warpunach. Zdj. ilustracyjne

Poczta Polska ma atrakcyjne działki na Mazurach. Są na sprzedaż!

2021-06-12 7:00

Narodowy Operator Pocztowy wystawia na sprzedaż nieruchomości, które obecnie nie są już wykorzystywane biznesowo, ale są interesujące z uwagi na atrakcyjne turystycznie usytuowanie. Trzy z nich leżą w woj. warmińsko-mazurskim. Chodzi o działki w Starych Jabłonkach, Sterławkach Wielkich i Warpunach.

Po remontach mogą służyć przyszłym właścicielom jako domy wczasowe czy urlopowe bazy wypadowe. W niektórych z nich można nawet rozwinąć biznes związany z turystyką.

Stare Jabłonki

Poczta oferuje dwie działki w Starych Jabłonkach k. Ostródy. Mają one łączną powierzchnię 3165 m2 . Obiekty znajdują się w pobliżu dwóch jezior – Małego Szeląga i Wielkiego Szeląga (w tzw. strefie ciszy). Nieruchomość zawiera murowany dom oraz cztery domki letniskowe po ok. 50 m2 każdy. Zostały wybudowane w 1988 roku i z tego powodu wymagają remontu.

Tutejsze tereny doskonale nadają się do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, nordic-walkingu, wędkarstwa, kajakarstwa, czy sportów wodnych. Dodatkowo miejscowość otoczona jest endemicznymi Lasami Taborskimi.

Sterławy Wielkie

Kolejna atrakcyjna działka znajduje się w Sterławkach Wielkich, k. Giżycka, jednego z największych i najbardziej różnorodnych miast na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Działka ma powierzchnię 6411 m2. Usytuowano na niej budynek mieszkalny i gospodarczy. Pierwszy zbudowano w 1930 roku, drugi w 1970 roku.

Nieruchomość znajduje się w pobliżu Jeziora Dejguny (Kraina Wielkich Jezior Mazurskich), w okolicy lasów, łąk i wielu atrakcyjnych zabytków. To tereny, które polecane są do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, nordic-walkingu, wędkarstwa, kajakarstwa i sportów wodnych.

Warpuny

Nabywców nieruchomości może zainteresować także pocztowa działka o powierzchni 1061 m2 z parterowym budynkiem z 1900 roku w Warpunach k. Mrągowa. Na sprzedaż wystawiony jest lokal użytkowy o powierzchni użytkowej 70,80 m2 na parterze budynku z częściowo użytkowym poddaszem. Działka leży nad jeziorem Warpuńskim, w otoczeniu łąk, lasów i pól uprawnych. W okolicy są liczne szlaki rowerowe oraz dobre warunki dla wędkarzy.

Warmia czy Mazury. Gdzie leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Olsztyn leży na...
Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].