Pogrzeb Anny Wasilewskiej. Padły wzruszające słowa. Posłanka spoczęła na cmentarzu w Dywitach

Pogrzeb Anny Wasilewskiej
Autor: Sejm RP Pogrzeb Anny Wasilewskiej. Posłanka spoczęła na cmentarzu w Dywitach.

W poniedziałek, 12 kwietnia, na cmentarzu w Dywitach pod Olsztynem odbyły się uroczystości pogrzebowe Anny Wasilewskiej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła 6 kwietnia. Miała 63 lata. Wasilewska spoczęła w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Dywitach. Oficjalną ceremonię pogrzebową poprzedziła msza święta dla najbliższej rodziny.

W ostatniej drodze, oprócz rodziny, przyjaciół i współpracowników, Annie Wasilewskiej towarzyszyli przedstawiciele władz, parlamentarzyści i samorządowcy. Artur Wasilewski, syn posłanki, wspominał mamę jako osobę starającą się poszukiwać pozytywnych rzeczy nawet w najbardziej negatywnych sytuacjach. Jak mówił, do trudnych sytuacji podchodziła zadaniowo, akceptowała to, co się wydarzyło, starała się znaleźć rozwiązanie, iść do przodu.

Od kilku lat Anna Wasilewska zmagała się z chorobą. - Kiedy trzy lata temu u mamy zdiagnozowano nowotwór i musiała przejść ciężką operację modliliśmy się o każdy kolejny tydzień razem. Bóg podarował nam trzy lata. Jakże moglibyśmy narzekać - mówił syn zmarłej posłanki.

Na pogrzebie Anny Wasilewskiej pojawił się również lider PO Borys Budka. Podkreślił, że Anna Wasilewska była osobą znaną z pracowitości i zaangażowania, na której zawsze można było polegać i która nie szukała poklasku, ale działała dla dobra innych.

- Robiła to z wielką klasą, ale z niezwykłą skromnością. To było coś, czego mogliśmy się wszyscy od niej uczyć. Dobroć, która od niej biła, była autentyczna - powiedział Budka. Z kolei szef warmińsko-mazurskich struktur PO poseł Jacek Protas wspominał, że Wasilewska nigdy się nie skarżyła, zawsze była pełna optymizmu i wiary, martwiła się o innych i potrafiła dodawać im otuchy.

- Wydawać by się mogło, ze traumatyczny czas pandemii nas uodpornił, znieczulił na złe wiadomości, których ostatnio przecież nie brakuje. Jednak odejście Ani było dla nas wszystkich wielkim wstrząsem, ciosem, po którym wielu nie potrafi się podnieść - powiedział Protas.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Politycy i przyjaciele żegnają Annę Wasilewską. Padły wzruszające słowa

Rodzina Anny Wasilewskiej napisała kilka dni temu, że przyczyną śmierci były "komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji". Bliscy posłanki zwrócili się z apelem do osób, które chciały ją pożegnać, żeby zamiast kupować, kwiaty przeznaczyć tę kwotę na charytatywną Zbiórkę Pamięci Ani Wasilewskiej. Całość zebranych środków zostanie przekazana na rzecz stowarzyszenia Olimpiady Specjalne - Polska.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna, a w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE