Grunwald

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, policja 66-latek ukradł ogrodzenie z Pól Grunwaldem. Został zatrzymany.

Kradzież pod Grunwaldem

Pola Grunwaldu. Kurz po bitwie opadł, a on ukradł ogrodzenie!

2022-07-20 12:52

Na Polach Grunwaldu w weekend świętowano kolejną 612. rocznicę legendarnej bitwy. Kiedy pobitewny kurz opadł, rycerze rozjechali się do domów, a organizatorzy zaczęli prace porządkowe, zamieszanie wykorzystał 66-letni mieszkaniec gminy Grunwald. Mężczyzna ukradł fragmenty ogrodzenia. Skradzione mienie udało się odzyskać, a 66-latek odpowie za kradzież przed sądem.

Do zdarzenie doszło w niedzielę (17 lipca), kiedy kolejna inscenizacja bitwy pod Grunwaldem przeszła już do historii. - 66-letni mieszkaniec gminy Grunwald korzystając z zamieszania związanego z wyjazdem rycerzy i pracami porządkowymi po obchodach 612. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem zajechał traktorem na pola wokół inscenizacji bitwy i rozebrał część drewnianego ogrodzenia - mówi asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Organizator inscenizacji straty oszacował na 6 tysięcy złotych. Zaledwie po kilku godzinach od zgłoszenia policjantom ze Stębarka udało się ustalić sprawcę kradzieży. Był to 66-letni mieszkaniec gminy Grunwald. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i teraz ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Jak powiedział PAP prezes Fundacji "Grunwald 1410" Henryk Kacprzyk, organizatorzy po zakończeniu imprezy zwykle pozwalają okolicznym mieszkańcom wykorzystywać na opał pozostałości ogrodzenia czy drewniane elementy obozu rycerskiego, które nie będą przydatne za rok. Jednak - jak zaznaczył - warunkiem jest wcześniejsze uzyskanie zgody od fundacji.

CZYTAJ TEŻ: Lecieli ratować życie, zlikwidowali plantację konopi. Nietypowa interwencja policji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany