Ponad stu nowych policjantów w warmińsko-mazurskim. Kolejne ślubowanie w lipcu [ZDJĘCIA]

Ponad stu nowych policjantów na Warmii i Mazurach
Autor: wm.policja.gov.pl W czwartek, 29 kwietnia, w Olsztynie ślubowanie złożyło 105. nowych policjantów.

Warmińsko-mazurska policja zyskała ponad 100. nowych funkcjonariuszy. W czwartek (29 kwietnia) Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie. W obecności nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nowi funkcjonariusze – przysięgali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

To drugie w tym roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Pierwsze odbyło się w styczniu. W wyniku zakończonego kolejnego procesu rekrutacji, do służby wstąpiło 105 policjantów: 93 mężczyzn i 12 kobiet.

Wkrótce rozpoczną szkolenie zawodowe w szkołach policji, a po jego pozytywnym zakończeniu, wrócą do jednostek w regionie. Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie (22), KMP w Olsztynie (23), KMP w Elblągu (15) KPP w Piszu (6), KPP w Szczytnie (6), KPP w Ostródzie (4), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Bartoszycach (3), KPP w Braniewie (3), KPP w Ełku (3), KPP w Giżycku (3), KPP w Nidzicy (3), KPP w Olecku (3), KPP w Gołdapi (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (2), KPP w Działdowie (1), KPP w Mrągowie (1) i KPP w Węgorzewie (1). Kolejne przyjęcie nowych policjantów do służby planowane jest w lipcu. Proces rekrutacji do policji wciąż trwa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Straż pożarna. W Olsztynie powstanie kolejna jednostka. Gdzie będzie siedziba?

Nocna akcja na stacji paliw w Konstancie-Jeziornie. Policja postrzeliła poszukiwanego!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE