Potrącenie pieszej w Olsztynie. Kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

2022-01-18 9:20
Potrącenie na Osiedlu Podleśna w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Potrącenie na Osiedlu Podleśna w Olsztynie. Kierowca stracił prawo jazdy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił młodą kobietę, która trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. 29-letni kierowca opla był trzeźwy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia do którego doszło w miniony weekend na osiedlu Podleśna w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierowca nie ustąpił pierwszeństwa osobom znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił młodą kobietę, która została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. 29-letni kierowca opla był trzeźwy w chwili zdarzenia. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Sporządzili również dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie mężczyzny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Płetwonurkowie znaleźli ciało w Jeziorze Szeląg Wielki! To poszukiwany od tygodnia Michał

Potrącenie w Olsztynie

Policjanci przypominają, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Należy zwolnić, obserwować otoczenie i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Zabrania się też wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych. Mundurowi zwracają jednak uwagę, że piesi na drodze również mają szereg obowiązków. Od czerwca 2021 r. obowiązują nowe przepisy kodeksu drogowego, które zabraniają pieszym korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych. Służby proszą również o korzystanie z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE