Płetwonurkowie znaleźli ciało w Jeziorze Szeląg Wielki! To poszukiwany od tygodnia Michał

2022-01-16 21:10
Płetwonurkowie znaleźli ciało w  Jeziorze Szeląg Wielki! To poszukiwany od tygodnia Michał?
Autor: Grupa Specjalna Płetwonurków RP Płetwonurkowie znaleźli ciało w Jeziorze Szeląg Wielki! To poszukiwany od tygodnia Michał?

Grupa Specjalna Płetwonurków RP poinformowała w niedzielę (16.01.2022) popołudniu o znalezieniu ciała młodego człowieka. Płetwonurkowie prowadzili poszukiwania na Jeziorze Szeląg Wielki. Według informacji przekazanych przez płetwonurków, to prawdopodobnie zaginiony od tygodnia wędkarz. Jezioro przeczesywano na prośbę jego dziewczyny.

Aktualizacja

Ciało 32-letniego mężczyzny odnalazła w niedzielę w Jeziorze Szeląg Wielki (woj. warmińsko-mazurskie) Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Jego zaginięcie zgłoszono przed tygodniem, po tym jak wypłynął kajakiem na ryby. Wiadomo już, to poszukiwany Michał, informację potwierdza policja.

- Ciało zostało zidentyfikowane przez rodzinę - poinformował PAP st. asp Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Na miejsce odnalezienia zwłok wezwano policję i prokuratora.

Płetwonurkowie znaleźli ciało w Jeziorze Szeląg Wielki! To poszukiwany od tygodnia Michał

Poszukiwania zaginionego Michała trwają od tygodnia. W niedzielę, 9 stycznia, wędkarz wypłynął kajakiem na Jezioro Szeląg Wielki i słuch o nim zaginął. Dziś (niedziela, 16 stycznia) Grupa Specjalna Płetwonurków RP przeczesywała jezioro na prośbę dziewczyny wędkarza. Przed chwilą Maciej Rokus, szef GSP RP poinformował nas o znalezieniu ciała.

- Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało młodego człowieka, prawdopodobnie zaginionego od tygodnia Michała. Działania na wodzie trwały 48 godzin . Ciało człowieka spoczywało na głębokości ok 25 m. - przekazuje Maciej Rokus.

Zobacz też: Alert RCB przed silnym wiatrem nawet 110 km/h! Mieszkańcy całego kraju dostali SMS-y [16.01.2022]

Na miejscu panowały trudne warunki.

- Na obiekt o cechach geometrycznych ludzkiego ciała, natrafiono wczoraj w nocy.  Dzisiaj trwała weryfikacja obiektów, z których jeden okazał się ciałem człowieka – tłumaczy szef GSP RP.

Zobacz też: Pisz. 14-letni Ernest utonął na Mazurach. Prokuratura umorzyła śledztwo

Zimna kąpiel morsów w podbydgoskich Pieckach
Sonda
Czy szukałeś/aś kiedyś osoby zaginionej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE