Pożar w gminie Olecko. 59-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa!

2021-10-13 10:14
Pożar w gminie Olecko. Policja zatrzymała 59-latka
Autor: wm.policja.gov.pl Pożar w gminie Olecko. Policja zatrzymała 59-latka. Odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa.

W gminie Olecko (woj. warmińsko-mazurskie) wybuchł pożar budynku mieszkalnego. W chwili pożaru w domu przebywała zamieszkująca budynek rodzina. W tej sprawie policjanci zatrzymali 59-letniego współmieszkańca płonącego domu, którego nie było tam w chwili zdarzenia. 59-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa.

W niedzielę (10 października) rano, olecka policja otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Olecko. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. - Policjanci ustalili, że w domu w chwili pożaru przebywała rodzina tam zamieszkująca, a przyczyną powstania ognia było podpalenie - mówi sierż szt. Piotr Krat z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą podpalenia był 59-letni współmieszkaniec, którego nie było na miejscu w chwili zdarzenia. Niespełna po godzinie od zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. 59-latek był pijany w chwili zatrzymania. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. We wtorek (12 października) na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 59-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Słowa o "trumnie na kółkach" zszokowały. Dwie kobiety zginęły pod Olsztynem. Rodzina błaga o pomoc

Pożar w gminie Olecko. Policja zatrzymała 59-latka
Autor: wm.policja.gov.pl Do pożaru doszło w gminie Olecko w niedzielę, 10 października.
Sedno Sprawy - Paweł Wdówik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE