Jesień

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 8-9 października.

Co mówią eksperci?

Prognoza IMGW dla Warmii i Mazur. Dynamiczna pogoda w weekend

2022-10-07 11:02

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Przed nami weekend. Wielu z nas zastanawia się, czy będzie to dobra okazja do jesiennych spacerów, a może czeka nas brzydki i deszczowy czas? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu opartego na prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza 8-9 października

Jaka będzie pogoda w Polsce w najbliższy weekend? Według IMGW, w sobotę (8 października) "dostaniemy się w zasięg zatoki niżu znad północnej Skandynawii i znajdziemy się w strefie przemieszczającego się z północnego zachodu na wschód kraju chłodnego frontu atmosferycznego". Front przyniesie więcej chmur oraz słabe, przelotne opady deszczu. Niedziela (9 października) ma przebiegać ponownie pod dyktando wyżu, więc szybko wróci słońce. Zrobi się też chłodniej, do 16°C.

Co to oznacza dla pogody na Warmii i Mazurach? W sobotę (8 października) dzień będzie pochmurny, z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 16°C do 18°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni - informuje IMGW. Z kolei w niedzielę (9 października) niebo nad regionem będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Złapać Niemców za JAJA! Wściekli Polacy ŻĄDAJĄ reparacji | Komentery
Nasi Partnerzy polecają