Protest rolników. Utrudniena na Warmii i Mazurach. Drogi będą zablokowane [LISTA]

2020-10-21 8:00 sch
Ciągnik - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Kolejne protesty rolników w całej Polsce zaplanowano na środe, 21 października. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu, także na Warmii i Mazurach.

Na środę (21 października) rolnicy zaplanowali kolejne protesty, sprzeciwiające się tzw. "piątce dla zwierząt". Planowane są m.in. blokady dróg. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drogach. Gdzie w woj. warmińsko-mazurskim trzeba przygotować się na korki i opóźnienia?

Protesty rolników. Utrudnienia na Warmii i Mazurach

Protest rolników został zaplanowany m.in. na drodze krajowej nr 16. W godz. 10-15 na trasie Orzysz-Wierzbiny wahadłowo będzie jeździło kilkanaście ciągników rolniczych. Wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Warmińsko-mazurscy policjanci radzą, aby w środę jadąc z Pisza do Ełku wybrać trasę alternatywną kierując się z Pisza do Białej Piskiej- Drygały- Nowa Wieś Ełcka – Ełk.

Utrudnień należy też spodziewać się na drodze krajowej nr 65. Na trasie Olecko – Ełk, Ełk – Olecko nastąpią utrudnienia w ruchu. Będzie to spowodowane protestem rolników. - Protest będzie polegał na spokojnym przejeździe kolumn ciągników rolniczych - informuje olecka policja. Przez kilka godzin kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami oraz korkami na drodze krajowej. Przypomnijmy, że poprzednie protesty rolników w Polsce miały miejsce 7 października.

Protest rolników na Warmii i Mazurach. Gdzie będą utrudnienia? [LISTA]

Tyle informacji policyjnych. Z kolei ruch Agrounia informuje, że w woj. warmińsko-mazurskim utrudnień należy spodziewać się w następujących miejscach:

- powiat nowomiejski Lubawa - Nowe Miasto DK15

- powiat Węgorzewski Giżycko DK 59

- powiat ostródzki DK 16

- powiat elbląski Elbląg - Malbork DK 22

- powiat bartoszycki Plesy DK57-DK51

- powiat olsztyński i ostródzki DK 16

- powiat działdowski i iławski DK 16

- powiat piski blokada  DK 58 i DK 63

- powiat lidzbarski

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Wspominamy NAJLEPSZE TEKSTY BOCZKA