Cmentarz, pogrzeb, znicze - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

PRZERAŻAJĄCE DANE o zgonach w Polsce! Ludzie masowo umierają!

2020-11-17 8:39

Dramatyczne dane dotyczące liczby zgonów w Polsce opracował Główny Urząd Statystyczny. Na podstawie danych z Urzędów Stanu Cywilnego wynika, że nastąpił ogromny wzrost liczby zgonów w naszym kraju. Tylko w ostatnim tygodniu października zmarło ponad 14 tysięcy osób. To dwa razy więcej niż rok i dwa lata temu. Co gorsza, dane mogą być jeszcze bardziej przerażające, ponieważ ciągle są uzupełniane.

Liczba zgonów w Polsce. Dramatyczne dane

Główny Urząd Statystyczny na swojej stronie internetowej w poniedziałek (16 listopada) opublikował tabele prezentujące zgony od 2000 r. według tygodnia zgonu, wieku i płci oraz podregionu zamieszkania osób zmarłych. Dane są aktualizowane w połowie każdego miesiąca dzięki informacjom Urzędów Stanu Cywilnego.

Najnowsze dane dotyczą tygodnia od 26 października do 1 listopada. W tym okresie zmarło aż 14,1 tys. Polaków. Dla porównania, rok wcześniej w podobnym okresie (28 października - 3 listopada) zmarło 7,6 tys. osób. Dwa lata temu - 7,7 tysięcy.

Rekordowa ilość  zgonów - słupki

i

Autor: Redakcja SE Rekordowa ilość zgonów - słupki

Dane GUS. Zmarło ponad 45 tysięcy osób

Już od początku października notowany jest duży wzrost liczby zgonów. Od 5 października do 1 listopada zmarło 45,4 tys. osób. Rok wcześniej w okresie 7 października - 3 listopada zmarło prawie 30,9 tys. osób.

Zatrważający jest wzrost liczby zgonów w grupie osób po 70. roku życia (wzrost o 150 proc.) GUS zaznacza, że dostępne dane są uzupełniane, ponieważ mogą być niekompletne. Statystyki nie uwzględniają przyczyn zgonu. Główny Urząd Statystyczny publikuje tego typu informacje raz w roku.

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Policja pilnuje Kaczyńskiego? Radiowozy pod domem i kościołem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany