Przyjechała do Polski odwiedzić rodzinę na święta. Teraz odpowie za udział w zabójstwie męża!

2022-01-04 15:12
Przyjechała do Polski odwiedzić rodzinę na święta. Teraz odpowie za udział w zabójstwie męża!
Autor: policja.gov.pl Policja w Szczytnie poinformowała o kulisach zatrzymania Marii G. Mieszkająca za granicą 54-latka miał brać udział w zabójstwie męża

Policja w Szczytnie poinformowała o kulisach zatrzymania Marii G. Zdaniem tamtejszej prokuratury rejonowej kobieta miała brać udział w zabójstwie męża, 42-letniego Sławomira G., dlatego śledczy zlecili ujęcie 54-latki, która pod koniec ub.r. przyjechała do Polski odwiedzić rodzinę na święta. Wpadła w ręce mundurowych na terenie powiatu ostrołęckiego.

Przyjechała do Polski odwiedzić rodzinę na święta. Teraz odpowie za udział w zabójstwie męża!

Maria G. przyjechała do Polski na święta odwiedzić rodzinę, ale została zatrzymana przez policję. Ma to związek ze śledztwem, jakie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. Zgodnie z jej ustaleniami kobieta miała brać udział w zabójstwie swojego męża Sławomira G., który został zamordowany we wrześniu 2007. Ciało 42-latka znaleziono w maju następnego roku w jeziorze Świętajno, ale dopiero w ub.r., po 14-latach od zbrodni, śledczy ustalili, że stoi za nią 41-letni Andrzej Sz. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec października i przyznał się do winy. W toku dalszego śledztwa wyszło na jaw, że miała mu w tym pomagać 54-latka, która mieszka obecnie za granicą. Po tym jak przyjechała do Polski z jednego z krajów Unii Europejskiej, by odwiedzić bliskich z powiatu ostrołęckiego, gdzie zresztą mieszkała wcześniej z mężem, została zatrzymana w poniedziałek 27 grudnia. Akcję przygotowywali funkcjonariusze policji w Szczytnie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak dodają mundurowi, Maria G. była zaskoczona. Po przewiezieniu do prokuratury w Szczytnie żona zamordowanego usłyszała zarzuty: pomocnictwa przy zabójstwie, zacierania śladów popełnionego przestępstwa i składania fałszywych zeznań, do których się nie przyznała.

- Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację złożonych przez 54-latkę wyjaśnień, a zastosowany środek pozwoli odizolować podejrzaną w sprawie, co przyczyni się do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego - informuje policja w Szczytnie.

Czytaj też: Szczytno. Zrobiła to swoim synkom już po raz drugi! Dołączył do niej ich ojciec

Czytaj też: Matka spojrzała na 7-letniego synka. Nagle wydarzyło się coś strasznego! Dramatyczna akcja

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE