Rodzeństwo zginęło w straszliwym wypadku. Sprawca zwrócił się do rodziny Weroniki i Sebastiana

i

Autor: Warmińsko-Mazurska Policja, Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Zbigniew G. pojawił się przed sądem ws. spowodowania śmiertelnego wypadku, do którego doszło przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie.

Zginęli, wracając z kina

Rodzeństwo zginęło w straszliwym wypadku. Sprawca zwrócił się do rodziny Weroniki i Sebastiana

2022-12-01 16:39

W czwartek (1 grudnia) przed sądem rejonowym w Olsztynie stawił się Zbigniew G., sprawca śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej. 11 listopada 2021 r. audi pędzące 190 km/h uderzyło w inny samochód. Zginęło młode rodzeństwo: Weronika i Sebastian. - Przepraszam rodzinę, nie pamiętam przebiegu zdarzenia - oświadczył w sądzie kierowca.

Wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Sprawca przeprosił rodzinę Weroniki i Sebastiana

Zbigniew G. na czwartkowej rozprawie pojawił się w sądzie po raz pierwszy, choć w sprawie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej rozpraw było już kilka. Kierowca przeprosił rodzinę ofiar i dodał, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Po oświadczeniu Zbigniew G. wyszedł z sądu. Wcześniej sąd przesłuchał jego żonę, której zeznania utajniono, ponieważ kobieta czuła się skrępowana obecnością mediów.

Sąd kolejny raz przesłuchiwał też biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Na wniosek obrony sąd przesłuchiwał biegłego po raz drugi. Biegły powtórzył, że Zbigniew G. jechał autem z prędkością ok. 190 km/h., a w momencie uderzenia w auto ofiar prędkość ta wynosiła ponad 160 km/h. Biegły powtórzył, że gdyby sprawca wypadku jechał z przepisową prędkością, do zderzenia pojazdów by nie doszło. Dodał też, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo zakładać, że inni kierowcy poruszają się z przepisową prędkością.

Tragiczny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Zginęło młode rodzeństwo. W poniższej galerii znajdziecie zdjęcia z pogrzebu Weroniki i Sebastiana

Koszmarny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło 11 listopada 2021 r. Kierowane przez Zbigniewa G. audi A8 jadące z prędkością 190 km na godz. uderzyło w samochód, który zawracał. Autem tym kierowała 23-letnia Weronika. Na fotelu pasażera siedział jej 25-letni brat Sebastian. Rodzeństwo zginęło na miejscu, kierowca audi wyszedł z samochodu i zniknął w pobliskim lesie. Zbigniew G. nie podszedł nawet do rozbitego samochodu z ofiarami w środku. Policji udało się zatrzymać go dwa dni później, gdy wychodził ze szpitala. Sąd aresztował Zbigniewa G, ale gdy po trzech miesiącach przedłużono mu areszt. Jego adwokaci skutecznie zaskarżyli tę decyzję - mężczyzna wyszedł na wolność po wpłaceniu 50 tysięcy złotych kaucji. Cały czas przebywa na wolności. Kolejną rozprawę sąd zaplanował na połowę stycznia. W procesie uczestniczy brat zabitego rodzeństwa - jest oskarżycielem posiłkowym.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają