Autobus Olsztyn

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna / Marcin Kierul Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie od 23 października.

Komunikacja miejska na święta

Rozkład jazdy na święta. Jak pojadą autobusy i tramwaje w Olsztynie?

2022-12-21 8:39

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okresie Bożego Narodzenia. Pasażerów czeka też sporo zmian od 1 stycznia 2023 r. O co chodzi? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Komunikacja miejska w Olsztynie. Jak pojadą autobusy i tramwaje w Wigilię i Boże Narodzenie?

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Do 23 grudnia włącznie autobusy i tramwaje w Olsztynie będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy "dni robocze". W Wigilię (24 grudnia) obowiązywać będzie rozkład jak w soboty. W dniach 25-26 grudnia olsztyńskie tramwaje i autobusy pojadą zgodnie z rozkładem jazdy "niedziele i święta". W tych dniach zawieszone jest też kursowanie linii autobusowych 130 i 141. Podobnie będzie 1 stycznia 2023 r. W dniach 27-30 grudnia obowiązywał będzie rozkład jazdy "Dni robocze wolne od nauki szkolnej".

To nie koniec zmian. W związku z wprowadzeniem zajęć zdalnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w dniach 2-13 stycznia w dni robocze wprowadzony zostanie specjalny rozkład jazdy linii 103 i 130, a linie 303, 305 i 309 zostaną zawieszone. Pozostałe linie we wszystkie dni robocze stycznia kursować będą wg rozkładu jazdy "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?

Komunikacja miejska w Olsztynie. Zmiany od 1 stycznia 2023 r.

Sporo zmian czeka też pasażerów w Olsztynie od 1 stycznia 2023 r. Decyzją gminy Barczewo, rano i po południu. zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 114 i 124. Ponadto na linii 124 jeden kurs w godzinach rannych i jeden kurs w godzinach popołudniowych wykonywany będzie z zajazdem do nowych przystanków w Nikielkowie - "Nikielkowo-Słowikowa" (na ul. Lawendowej w pobliżu Słowikowej) i "Nikielkowo-Bazyliowa" (w pobliżu skrzyżowania Miętowa-Bazyliowa). Co jeszcze ulegnie zmianie? Szczegóły poniżej:

  • Linia - 126: wszystkie kursy z przystanku "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia" rozpoczynać się będą minutę wcześniej. Na reszcie trasy rozkład bez zmian;
  • Linia - 129: korekta godzin odjazdów i czasów przejazdów. Ponadto przystanek "Tomaszkowo-Miody" w obu kierunkach będzie funkcjonował jako stały (zamiast "na żądanie");

Szczegółowe rozkłady jazdy, uwzględniające wyżej opisane zmiany dostępne są w zakładce "rozkład jazdy".

Jarmarki świąteczne w Berlinie dobiegają końca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany