Robert Waraksa

i

Autor: Facebook.com Robert Waraksa

Nowy burmistrz Olsztynka

Rozstrzygnięcie w pierwszej turze. Robert Waraksa wygrał w Olsztynku

Mieszkańcy Olsztynka wybrali nowego burmistrza. Przedterminowe wybory, które odbyły się w niedzielę (24 lipca) wygrał Robert Waraksa, uzyskując 2 489 głosów. To ponad połowa wszystkich głosów, więc do wybrania burmistrza Olsztynka wystarczyła pierwsza tura. Głosowanie odbyło się w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Mirosława Stegienki.

Wybory na burmistrza Olsztynka. Robert Waraksa wygrał w I turze

Przedterminowe wybory na burmistrza Olsztynka rozstrzygnęły się w I turze, ponieważ spośród sześciu kandydatów wymagane ponad 50 proc. głosów uzyskał Robert Waraksa, zgłoszony przez KWW Roberta Waraksy. Zagłosowało na niego 2 489 osób, co stanowi 63,4 proc. wszystkich głosów ważnych. Wymagana do wyboru burmistrza liczba wynosiła 1 964 głosy. Pozostali kandydaci uzyskali:

  • Krzysztof Zenon Wieczorek (KWW Krzysztofa Wieczorek) - 395,
  • Jerzy Stanisław Tytz (zgłoszony przez KWW Jerzego Tytz, popierany przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina) - 372,
  • Marzena Ossowska (zgłoszona przez KWW "Przyszłość") - 370,
  • Tomasz Maria Starowieyski (KWW Wspólna Gmina Bezpieczna Kontynuacja) - 229,
  • Mateusz Pawlukiewicz (KWW Pawlukiewicz Mateusz) - 71 głosów.

Większość kandydatów, którzy rywalizowali w tych wyborach, nie należy do partii politycznych, jedynie Starowieyski jest członkiem PiS, a Waraksa członkiem PO. Głosowanie odbyło się w niedzielę (25 lipca), w 19 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta i gminy Olsztynek. Frekwencja wyniosła blisko 38 proc.

CZYTAJ TEŻ: Upiła się przy dzieciach i wsiadła za kółko! Świadek zapobiegł tragedii

Robert Waraksa - kim jest nowy burmistrz Olsztynka?

Nowy burmistrz Olsztynka Robert Waraksa ma 35 lat. Od 2010 roku jest radnym miejskim w Olsztynku. Pracuje w olsztyneckim Muzeum Budownictwa Ludowego, działa w organizacjach pozarządowych. - Do końca bieżącej kadencji pozostało kilkanaście miesięcy. To bardzo krótki okres. Jako burmistrz Olsztynka zamierzam przede wszystkim dokończyć i kontynuować rozpoczęte już działania i inwestycje. Nadchodzący czas wykorzystam także na solidne przygotowanie gminy do obecnej perspektyw unijnej - deklarował w kampanii wyborczej nowy burmistrz Olsztynka.

Przedterminowe wybory w Olsztynku zostały zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza w trakcie trwania kadencji. Mirosław Stegienko zmarł na początku maja. Miał 68 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Huknął w drzewo i wypadł z auta! Tragedia na Mazurach

Sonda
Czy twoim zdaniem PiS ma szansę wygrać kolejne wybory?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Nasi Partnerzy polecają