Ruszają Mistrzostwa Polski w rallycrossie. Zbigniew Staniszewski z Olsztyna na starcie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX
Autor: MZ Ruszają Mistrzostwa Polski w rallycrossie.

W najbliższy weekend startują, skrócone przez pandemię do czterech rund, Oponeo Mistrzostwa Polski w rallycrossie. W zawodach wystartuje olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski. Po kilku miesiącach przygotowań cały zespół jest głodny rywalizacji i sprawdzenia się w warunkach bojowych. Ubiegłoroczny debiutant jak zawsze stawia sobie ambitne cele.

Przygotowania na finiszu

- Przepracowaliśmy okres między sezonami bardzo solidnie. Krok po kroku, detal po detalu przygotowywaliśmy się do pierwszego oficjalnego startu - mówi Zbigniew Staniszewski. - Za nami kilkanaście sesji rajdowych, kilka treningowych wizyt na polskich torach oraz bardzo udane kontrolne zawody w Czechach. Ostatnie dni to ponowna wizyta w Słomczynie i praca nad procedurą startową, drobnymi zmianami w zawieszeniu, przestawieniem się na szybki i przyczepny tutejszy tor.

Olsztynianin celuje w zwycięstwo

Team Zbigniewa Staniszewskiego pod opieką austriackiej stajni Manfreda Stohla zbudował Forda Fiestę RX z silnikiem ok. 580 KM. - Nie pozostaje nam nic innego jak z bardzo dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. Nasz team to grupa znakomitych mechaników i inżynierów nawet z kilkunastoletnim stażem w rallycrossie. Chcemy zaatakować najwyższy stopień podium Mistrzostw Polski - zapowiada Staniszewski.

Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2020:

14-16.08 Autodrom Słomczyn (FIA CEZ)
11-13.09. Autodrom Słomczyn
25-27.09 Motopark Toruń
16-18.10 Motopark Toruń

Bitwa Warszawska na Narodowym. Tak powstawała scenografia do wielkiego widowiska