Koronawirus

i

Autor: fernandozhiminaicela/CC0/pixabay.com

Sąd Rejonowy w Piszu. Coraz więcej zakażeń koronawirusem wśród pracowników!

2020-09-29 13:44

Koronawirusa zdiagnozowano u kolejnego pracownika Sądu Rejonowego w Piszu. W związku z zaistniałą sytuacją zapadła decyzja o zdjęciu z wokandy wszystkich spraw wyznaczonych do dnia 2 października 2020 r. włącznie. To już druga osoba z piskiego sądu zakażona COVID-19.

Pisz: Koronawirus w sądzie. Kolejne zakażenia

Przypomnijmy, że pierwsze zakażenie u pracownika Sądu Rejonowego w Piszu zdiagnozowano w niedzielę (27 września). Następnego dnia liczba zakażeń wzrosła. - 28 września 2020 r. został potwierdzony kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 ­­– tym razem u pracownika administracyjnego I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Piszu - informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Piszu nakazała poddanie się obowiązkowej kwarantannie kolejnym 11 osobom, głównie pracownikom i sędziom I Wydziału Cywilnego, z którymi osoba zakażona miała kontakt.

Sąd Rejonowy w Piszu. Zmiany po zakażeniach koronawirusem

Prezes Sądu Rejonowego w Piszu zadecydował z kolei o zdjęciu z wokandy wszystkich spraw z udziałem stron wyznaczonych w terminie do 2 października 2020 r. włącznie. Natomiast w przypadku wpływu sprawy pilnej (np. wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania) zostanie ona rozpoznana przez sędziego, który nie będzie przebywał na kwarantannie. W celu ochrony zdrowia pracowników i interesantów Biuro Podawcze nie będzie przyjmowało korespondencji bezpośrednio od interesantów. Korespondencję należy teraz przesyłać za pośrednictwem poczty lub składać do urny umieszczonej w przedsionku wejścia do budynku sądu. Wstrzymane zostało także funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów, Czytelni Akt oraz Biura Podawczego w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów. Biuro Obsługi Interesantów będzie funkcjonować wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego i elektronicznego.

Sonda
Czy kibice piłkarscy są niebezpieczni?
Sedno Sprawy - Leszek Miller