Sępopol: Bił i wyzywał swoją konkubinę! KOSZMAR kobiety przerwała rodzina!

2020-02-26 9:32 SCH
Przemoc - zdj. ilustracyjne
Autor: Tumasu / Pixabay

Ponad 2 lata bicia, awantur i wyzwisk - taki koszmar przeżyła mieszkanka Sępopola (woj. warmińsko-mazurskie). Na szczęście z pomocą przyszła jej rodzina, która powiadomiła policję o dramacie, jaki dzieje się w mieszkaniu poniżanej kobiety. Pijany i agresywny mężczyzna został zatrzymany. Ofiara zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad nią.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 lutego) policjanci z Bartoszyc interweniowali w jednym z mieszkań w Sępopolu, gdzie pijany mężczyzna miał uderzyć i szarpać za włosy swoją konkubinę. Pokrzywdzona kobieta nie wezwała policji. Opowiedziała o tej sytuacji członkowi rodziny, który wezwał policjantów.

Interweniujący funkcjonariusze zastali w mieszkaniu wystraszoną kobietę z widocznymi otarciami na twarzy i pijanego mężczyznę, który przyznał się jedynie do nieporozumienia z partnerką. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Pokrzywdzona kobieta, po przemyśleniu swojej sytuacji zdecydowała się złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad nią. Kobieta przyznała policjantowi, że awantury w jej mieszkaniu trwają już od ponad 2 lat. Pokrzywdzona opowiedziała, że wielokrotnie była popychana, szarpana za ubrania, poniżana, niepokojona, wyzywania oraz bita po głowie i ciele.

W niedzielę (23 lutego) 37 – latek usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną. Mężczyzna przyznał się do przestawionego zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Musi też wyprowadzić się z mieszkania kobiety.

To nie jedyny przypadek zanęcania się nad bliskim w woj. warmińsko-mazurskim w ostatnich dniach. Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kętrzyna, który znęcał się nad swoją matką oraz bratem. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał domowników, wyganiał z mieszkania, a także zakłócał spoczynek nocny.

25-latek groził matce pozbawieniem życia oraz bił brata. Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym.

Mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną od czerwca 2019 roku. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy domowej policyjny dozór.W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.