Śmierć 45-latka w Dobrym Mieście. Areszt dla podejrzanych o zabójstwo

2021-09-17 12:12
Zbrodnia w Dobrym Mieście
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Zbrodnia w Dobrym Mieście pod Olsztynem. Dwóch młodych mężczyzn jest podejrzanych o zabicie 45-letniego mężczyzny.

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Sylwestra S. i Łukasza B., podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Dobrego Miasta, 45-letniego Tomasza M. Do zabójstwa doszło w nocy z 12 na 13 września w Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie). Podejrzani spędzą w areszcie 3 miesiące.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Sylwestra S. i Łukasza B., podejrzanych o zabójstwo Tomasza M. Obaj mężczyźni mieli dopuścić się zbrodni na 45-latkua w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście. Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu w dniu 15 września 2021 r. wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zabójstwo w Dobrym Mieście

Sąd ocenił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. Uznano, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania. - Zdaniem sądu, podejrzani mając świadomość swojej sytuacji w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE