Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Wkrótce wyrok sądu ws. pochówku na Mazurach

2020-08-04 14:14 SCH
Piotr Woźniak-Starak
Autor: AKPA Piotr Woźniak-Starak

We wtorek (4 sierpnia) przed Sądem Rejonowym w Giżycku odbyła się rozprawa w sprawie przeciwko Mirosławowi S. obwinionemu o dokonanie nielegalnego pochówku spopielonych szczątków producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Mirosław S. nie przyznaje się do winy. Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 12 sierpnia.

Pochówek Piotra Woźniaka-Staraka na Mazurach

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu ubiegłego roku na jeziorze Kisajno na Mazurach. W lutym 2020 r. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku skierowała do Sądu Rejonowego w Giżycku wniosek o ukaranie Mirosława S., brata matki zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka.

Mirosławowi S. zarzuca się, że 30 sierpnia 2019 r. w miejscowości Fuleda niedaleko Giżycka na terenie jednej z działek należących do rodziny zmarłego, dokonał pochówku spopielonych szczątków Piotra Woźniaka-Staraka w murowanym grobie w miejscu, które w myśl obowiązujących przepisów nie jest cmentarzem.

Na rozprawie obwiniony Mirosław S. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu wykroczenia i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przeprowadził postępowanie dowodowe i m.in. przesłuchał w charakterze świadka inspektora nadzoru budowlanego oraz biegłego z zakresu budownictwa, który sporządzał opinię w tej sprawie.

Kiedy wyrok ws. pochówku Piotra Woźniaka-Staraka?

Sąd zakończył postępowanie dowodowe podczas rozprawy i zamknął przewód sądowy. Strony postępowania wygłosiły mowy końcowe. Oskarżyciel wniósł o uznanie Mirosława S. za winnego zarzucanego mu wykroczenia i ukaranie go grzywną w wysokości 500 zł, natomiast obrońca i sam obwiniony wnieśli o uniewinnienie.

Sąd Rejonowy w Giżycku odroczył ogłoszenie wyroku do 12 sierpnia 2020 r. na godz. 12.00.

Ukradł wkrętarkę w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.