Rogóż. Śmiertelny wypadek na DK 51

i

Autor: wm.policja.gov.pl Rogóż. Śmiertelny wypadek na DK 51 w woj. warmińsko-mazurskim.

Tragedia na drodze

Śmiertelny wypadek. Autobus zderzył się z dwoma samochodami

2023-10-03 22:43

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 51 w miejscowości Rogóż (woj. warmińsko-mazurskie). Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i autobusu zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. DK 51 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

DK 51. Śmiertelny wypadek pod Lidzbarkiem. Jedna osoba nie żyje

Zablokowana była droga krajowa nr 51 w miejscowości Rogóż (woj. warmińsko-mazurskie). We wtorek (3 października) po południu doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i autobusu. Informację przekazała GDDKiA i potwierdziła policja. – W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy: osobowe audi i ford oraz autobus marki autosan. Wskutek odniesionych obrażeń śmierć poniosła jedna osoba, a trzy inne zostały ranne - powiedziała PAP niedługo po zdarzeniu sierż. szt. Beata Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Kilka godzin później mundurowi przekazali więcej informacji na temat tragicznego wypadku. Według wstępnych ustaleń policji do tragicznego zdarzenia doszło, gdy 31-latek kierujący audi próbował wyprzedzić autobus, którego kierowca, chcąc skręcić w lewo, zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka. 

- W rezultacie tego manewru doszło do zderzenia audi i jadącego z przeciwka forda, którym kierował 73-letni mężczyzna. A w następstwie zderzenia pojazdów osobowych ford uderzył także w stojący autobus - przekazała sierż. szt. Beata Szydłowska.

W tragicznym wypadku wskutek poniesionych obrażeń śmierć poniosła 73-letnia pasażerka forda. Inni pasażerowie tego auta, czyli 79-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Zostali tam przewiezieni również kierowca audi i jego 21-letnia pasażerka. Autobusem, poza 67-letnim kierowcą, podróżował tylko jeden pasażer. Nic im się nie stało.

Ogromne utrudnienia na DK 51

Trasa w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Utrudnienia zakończyły się po około pięciu godzinach. Okoliczności i przyczyny wtorkowej tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pruł starym renault przez miasto. 265 pkt karnych i dwie kolizje. Jest nagranie!

Nocny wypadek na autostradzie A4
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany