Strzelanina w Olsztynie. Jedna osoba jest w śpiączce. Wyznaczono OGROMNĄ nagrodę

2021-01-23 10:15 eib PAP
Strzelanina w Olsztynie. Jedna osoba jest w śpiączce. Wyznaczono OGROMNĄ nagrodę
Autor: Paweł Kicowski Strzelanina w Olsztynie. Jedna osoba jest w śpiączce. Wyznaczono OGROMNĄ nagrodę

Olsztyńska policja szuka sprawcy napadu na kantor w centrum miasta, do którego doszło w piątek w późnych godzinach wieczornych (22.01.2021). Zamaskowany napastnik zrabował w piątek wieczorem złoto o wartości 450 tys. zł i postrzelił dwie osoby. Właściciel kantoru poinformował w rozmowie z PAP, że jedna z rannych osób jest w śpiączce farmakologicznej.

Napad na kantor w Olsztynie. Jedna z ofiar w śpiączce farmakologicznej

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował PAP, że policjanci wciąż prowadzą działania operacyjne, które mają doprowadzić do zatrzymania sprawcy napadu na kantor.

- Policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania kamer z monitoringu, a także rozpytali świadków zdarzenia. Do działań został włączony pies tropiący z przewodnikiem - poinformował w sobotę Jurkun. Dodał, że na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

Zobacz: Napad na kantor w Olsztynie. Padły strzały. Dwie osoby są poważnie RANNE

Do późnych godzin nocnych policja blokowała w Olsztynie wiele dróg, kontrolując każde auto. Sprawdzano także miejskie autobusy. W sobotę rano po Olsztynie można już się normalnie przemieszczać.

W piątek po godz. 19 do kantoru FlyingAtom w Olsztynie, który zajmuje się sprzedażą Bitcoinów i złota przyszedł zamaskowany napastnik. Właściciel kantoru, Dawid Muszyński, powiedział PAP, że napastnik zabrał uncje złota o wartości 450 tys. zł. i postrzelił dwoje przedstawicieli firmy - mężczyznę i kobietę.

- Stan Pawła jest poważny, z naszych informacji wynika, że jest wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej - powiedział w sobotę PAP Muszyński.

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Firma FlyingAtom oferuje 100 tys. nagrody osobie, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy napadu.

Jurkun poinformował, że policjanci przeszukali pobliski teren i weryfikowali nagrania monitoringu, ale na razie nie doprowadziło to do zatrzymania sprawcy napadu.

Kantor FlyingAtom mieści się na czwartym piętrze wieżowca w centrum Olsztyna. W tym samym budynku swoją siedzibę ma m.in. Wojewódzki Urząd Pracy.

Zobacz koniecznie: Napad na kantor w Olsztynie. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy! [ZDJĘCIA]

(PAP)

Napad na sklep w Bydgoszczy. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Szuka go policja