Napad na kantor w Olsztynie. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy! [ZDJĘCIA]

2021-01-23 7:30 kic
Pan Dawid właściciel kantoru bitcoin
Autor: Paweł Kicowski

Po napadzie na kantor z kryptowalutami, do którego doszło w piątek (22 stycznia) przy ul. Głowackiego, właściciel lokalu wyznaczył wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Pan Dawid zapłaci 100 tysięcy złotych temu, kto złapie lub pomoże wskazać sprawcę napadu lub miejsce jego aktualnego pobytu.

Przypomnijmy, że do napadu na kantor w Olsztynie, doszło w piątek (22 stycznia) przy ul. Głowackiego. Zamaskowany napastnik po godz. 19:00 wtargnął do lokalu, użył broni palnej i postrzelił dwie osoby: kobietę i mężczyznę. Ranni trafili do szpitala. Ich stan jest bardzo poważny.

Napad na kantor w Olsztynie. Dokąd mógł uciec sprawca?

- Napastnik najprawdopodobniej zabrał ze sobą złotą biżuterię o nieustalonej wartości i oddalił się z miejsca zdarzenia - powiedział Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji w rozmowie z PAP.

Policja przez całą noc szukała sprawcy napadu. Mundurowi mieli przypuszczenia, że napastnik uciekał w kierunku południowych osiedli Olsztyna, dlatego w nocy z piątku na sobotę dojazd na Jaroty czy Pieczewo był bardzo utrudniony. Wytworzył się potężny korek, ponieważ policjanci legitymowali każdego, kto chciał dostać się w te rejony Olsztyna.

CZYTAJ TEŻ: Napad na kantor w Olsztynie. Padły strzały. Dwie osoby są poważnie RANNE

Umówił się na wymianę kryptowaluty. Ukradł prawie pół miliona złotych

Wyznaczona została też nagroda za wskazanie sprawcy napadu przy ul. Głowackiego w Olsztynie. Pan Dawid, właściciel kantoru z kryptowalutami, oferuje 100 tysięcy złotych. Jak opowiada właściciel, sprawca najpierw umówił się na transakcję wymiany kryptowaluty na złote monety. Całość transakcji  opiewała na prawie milion złotych.

Finalnie sprawca ukradł 60 złotych monet jednouncjowych (filharmonicy wiedeńscy) o wartości 450 tysięcy złotych. - Nie chodzi nam tutaj o pieniądze, bo pieniądze można zawsze zarobić ale to, że ludzie zostali postrzeleni. Jeśli ktoś ma informację, które mogą naprowadzić na trop sprawcy to prosimy o kontakt na biuro@flyingatom.com lub pod numerami policji - mówi pan Dawid. Sprawca miał 180-190 cm. Był ubrany w długi płaszcz, szarą torbę i czarne rękawiczki. Miał 30-35 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kętrzyn: Zgłosił kradzież 40 tysięcy złotych. Pójdzie siedzieć razem ze złodziejami! [ZDJĘCIA]

Napad na kantor w Olsztynie. Sprawca zatrzymany