Napad na kantor w Olsztynie. Wpadł pierwszy podejrzany! Zatrzymano go w Bydgoszczy

2021-01-23 14:51 eib PAP
Napad na kantor w Olsztynie. Wpadł pierwszy podejrzany! Zatrzymano go w Bydgoszczy
Autor: Paweł Kicowski Napad na kantor w Olsztynie. Wpadł pierwszy podejrzany! Zatrzymano go w Bydgoszczy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z napadem na kantor w Olsztynie do którego doszło w piątek w późnych godzinach wieczornych (22.01.2021). Zamaskowany napastnik zrabował w piątek wieczorem złoto o wartości 450 tys. zł i postrzelił dwie osoby. Zatrzymania dokonano w Bydgoszczy - poinformowała policja z Olsztyna.

Napad na kantor w Olsztynie przy ul. Głowackiego: Policja zatrzymała podejrzanego

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował, że zatrzymania dokonano na terenie Bydgoszczy.

- Jest to osoba, która może mieć związek z napadem na kantor. Jego rola w sprawie jest obecnie ustalana - poinformował Jurkun. Dopytywany przez PAP, czy jest to osoba, która mogła dokonać napadu, policjant powiedział, że "może mieć z nim związek".

Zobacz koniecznie: Strzelanina w Olsztynie. Jedna osoba jest w śpiączce. Wyznaczono OGROMNĄ nagrodę

Zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania policja odmawia podania kolejnych szczegółów sprawy. W sobotę komendant wojewódzki z Olsztyna powołał specgrupę do wyjaśnienia okoliczności napadu i zatrzymania napastnika.

W piątek po godz. 19 do kantoru FlyingAtom w Olsztynie, który zajmuje się sprzedażą Bitcoinów i złota przyszedł zamaskowany napastnik. Właściciel kantoru Dawid Muszyński powiedział PAP, że napastnik zabrał uncje złota o wartości 450 tys. zł. i postrzelił dwoje przedstawicieli firmy - mężczyznę i kobietę.

- Stan Pawła jest poważny, z naszych informacji wynika, że jest wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej - powiedział w sobotę PAP Muszyński.

Firma FlyingAtom oferuje 100 tys. nagrody osobie, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy napadu

Jednemu z obecnych na miejscu pracowników FlyingAtom udało się uciec i powiadomić policję.

Firma FlyingAtom oferuje 100 tys. nagrody osobie, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy napadu.

W sobotę rano oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował, że policjanci przeszukali pobliski teren i weryfikowali nagrania monitoringu, ale na razie nie doprowadziło to do zatrzymania sprawcy napadu.

- Policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania kamer z monitoringu, a także rozpytali świadków zdarzenia. Do działań został włączony pies tropiący z przewodnikiem - poinformował w sobotę Jurkun. Dodał, że na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

Do późnych godzin nocnych na ulicach Olsztyna były policyjne blokady, policjanci sprawdzali wszystkie samochody i kontrolowali pojazdy komunikacji miejskiej.

(PAP)

Napad na kantor w Olsztynie. Sprawca zatrzymany