Tragedia pod koniec wakacji

Timi utonął na strzeżonej plaży. Ważny komunikat policji w Iławie

2023-10-02 9:52

Iławscy policjanci opublikowali w mediach społecznościowych prośbę do wszystkich naocznych świadków utonięcia Timiego. Ukraiński chłopiec pod koniec wakacji stracił życie na strzeżonej plaży nad jeziorem Sajmino.

Utonięcie Timiego. Policjanci z Ostródy odsunięci przez komendanta

Szef warmińsko-mazurskich policjantów wyłączył policjantów z Komendy Powiatowej w Ostródzie ze sprawy utonięcia Timiego nad jeziorem Sajmino. Powód? Jeden z ratowników związany jest z policyjnym klubem sportowym. Sprawę tak tłumaczył rzecznik komendanta. - Wtedy to [w dniu tragedii - red.] na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino służbę jako jeden z ratowników w tym miejscu i czasie pełniła osoba współpracująca z Policyjnym Klubem Sportowym Mazury, którego członkami są niektórzy funkcjonariusze KPP w Ostródzie - powiedział nam asp. Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie.

Tragedia pod koniec wakacji

Przypomnijmy, że 20 sierpnia 2023 r. Timi wraz ze znajomymi z podwórka był na plaży nad jeziorem Sajmino. Chłopcy beztrosko skakali z pomostu do wody tuż obok sprawujących służbę ratowników wodnych. W pewnym momencie 10-latek zniknął pod wodą. Ratownicy podjęli akcję, ale po kilkudziesięciu minutach tuż obok ich pomostu znaleziono ciało chłopca. Wielu świadków zdarzenia zarzuca ratownikom zbyt późną reakcję. Prokurator powołuje biegłych, którzy mają ocenić m.in. działanie ratowników i ich liczbę, bo według niektórych mogło być ich na plaży za mało.

Po naszej publikacji na temat odsunięcie ostródzkich policjantów od śledztwa, Komenda Powiatowa Policji w Iławie zwróciła się z prośbą do naocznych świadków utonięcia Timiego. - Informacje, nawet te anonimowe zostaną sprawdzone i być może przyczynią się do ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia - zapewniają policjanci. Z KPP w Iławie można kontaktować się osobiście lub telefonicznie pod numerem 47 73 262 48 (sekretariat 47 73 262 09).

Po śmierci chłopca do sprawy włączył się prokurator z Ostródy, jednak po kilku dniach śledztwa sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Prokuratura Okręgowa w Elblągu po przejęciu sprawy najprawdopodobniej z uwagi na fakt powiązania jednego z ratowników z policjantami z Ostródy będzie musiała powtórzyć wiele czynności w tej sprawie.

Pogrzeb 10-letniego Timiego. Krzyki przerywały przeraźliwą ciszę. Zdjęcia z pogrzebu w poniższej galerii

TIMI SPOCZĄŁ W GROBIE UTOPIŁ SIĘ NA STRZEŻONEJ PLAŻY