To miała być gruba impreza! Włożył do plecaka 15 butelek wódki i nie zapłacił!

i

Autor: Shutterstock To miała być gruba impreza! Włożył do plecaka 15 butelek wódki i nie zapłacił!

Kradzież w Olsztynie

To miała być gruba impreza! Włożył do plecaka 15 butelek wódki i nie zapłacił!

2022-09-20 12:32

W Olsztynie młody mężczyzna ukradł alkohol i wędliny o łącznej wartości 500 zł. 25-latek jakby nigdy nic spakował 15 butelek wódki i wędlinę do plecaka, po czym ruszył w kierunku wyjścia. Mieszkańca Olsztyna zatrzymała ochrona sklepu.

W poniedziałek (19 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia.

Z relacji pracownika ochrony wynikało, że mężczyzna zabrał z półek i włożył do plecaka m.in. 15 butelek wódki oraz wędliny o łącznej wartości ponad 500 złotych. - Następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za towar, dlatego został ujęty po przekroczeniu linii kas - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Za kradzież odpowiada 25-letni mieszkaniec Olsztyna.

To nie jedyna kradzież, przy której interweniowali olsztyńscy policjanci. W jednej z miejscowych drogerii łupem 54-latki padły perfumy i kosmetyki o wartości prawie 1800 złotych. Kobieta została złapana przez pracownika ochrony i przekazana interweniującym policjantom.

54-latka i 25-latek zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. We wtorek (20 września) najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Pijany jak bela wsiadł do koparki! Świadek zapobiegł tragedii

Sprawcy kradzieży dokonanej w kościele przy ulicy Bulwarowej zatrzymani
Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają