Tradycje świąteczne na Warmii i Mazurach. Znacie wszystkie zwyczaje? [GALERIA]

2021-12-22 14:43
Opłatek
Autor: Pixabay Jakie są tradycje świąteczne na Warmii i Mazurach?

Już niebawem Wigilia, a po niej Boże Narodzenie. Już niedługo wielu z nas będzie wypatrywać symbolicznej pierwszej gwiazdki, po czym zasiądzie do suto zastawionego wigilijnego stołu, złoży życzenia swoim najbliższym i będzie śpiewać kolędy. Nie może też zabraknąć prezentów! To najważniejsze świąteczne zwyczaje. Są jednak także nietypowe tradycje, charakterystyczne tylko dla poszczególnych regionów Polski.

Boże Narodzenie 2021. Zwyczaje na Warmii i Mazurach

Jednym z regionów słynących z nietypowych dla wielu tradycji jest Warmia i Mazury. Boże Narodzenie w tej północno-wschodniej części kraju w niektórych kwestiach bardzo różniło bądź różni się od tego, z czym wielu z nas kojarzy się Wigilia i Boże Narodzenie. Jeśli chcecie poznać historię i znaczenie niektórych warmińsko-mazurskich tradycji świątecznych, sprawdźcie przygotowaną przez nas galerię.

ZOBACZ TAKŻE: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Sonda
Czy przy świątecznym stole rozmawiasz z rodziną o polityce?
Rybołów na polowaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE