Termometr

i

Autor: Pixabay Pogoda dla Warmii i Mazur. Upał w całym regionie.

Żar poleje się z nieba

Upał nie daje nam spokoju. Pogoda Warmia i Mazury 17.08.2022

2022-08-17 14:36

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w środę, 17.08.2022 r. Przed nami kolejny upalny dzień w regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał pomarańczowy alert meteo drugiego stopnia przed upałami dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. W niektórych powiatach prognozowane są też burze z gradem. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy pogody dla Warmii i Mazur w dalszej części artykułu.

Upał na Warmii i Mazurach. Pomarańczowy alert meteo

Środa (17 sierpnia) będzie kolejnym upalnym dniem na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał nawet pomarańczowy alert meteo drugiego stopnia przed upałem dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW. co gorsza, upały mają pozostać na Warmii i Mazurach aż do niedzieli (21 sierpnia).

Burze w warmińsko-mazurskim. IMGW ostrzega

Na tym nie koniec pogodowych alertów w woj. warmińsko-mazurskim. IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla kilku powiatów. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW w komunikacie. Zagrożone burzami z gradem są powiaty:

  • elbląski i Elbląg,
  • braniewski,
  • iławski,
  • nowomiejski,
  • ostródzki.

Burze z gradem mają ustąpić wieczorem 17 sierpnia, a ich prawdopodobieństwo synoptycy oceniają na 80 proc.

CZYTAJ TEŻ: Chciał pokonać wpław Bałtyk, ale się nie udało. Bartłomiej Kubkowski przerwał swój wyczyn

Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE