Woda

i

Autor: Pixabay W Olsztynie zabraknie ciepłej wody.

Prace wodociągowe

Uwaga, brak wody w Olsztynie! Sprawdź, gdzie będą utrudnienia [Lista]

2023-03-08 13:10

W Olsztynie prowadzone będą prace związane z modernizacją sieci wodociągowej. Oznacza to, że w niektórych mieszkaniach może zabraknąć wody. Sprawdź, o które ulice i budynki chodzi. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Olsztyn. W tych mieszkaniach zabraknie wody. Kiedy i gdzie? [Lista]

Dyżurny miasta informuje, że w dniach 10 - 14 marca przy ul. Krasickiego będą prowadzone prace związane z modernizacja sieci wodociągowej. Prace prowadzone są przez firmę zewnętrzna. Na czas prowadzonych robot dostaw wody zostaną pozbawione budynki przy ul. Dąbrowskiej 8, 11, 13, 19.

W dniach 10-11 marca zostanie podstawiony beczkowóz jako zastępczy punkt poboru wody. W dniach 11-14 dystrybucja wody zostanie przywrócona warunkowo. Woda warunkowo przydatna do spożycia będzie po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do:

  • przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw,
  • mycia zębów,
  • mycia naczyń,
  • kąpieli noworodków i niemowląt.

Dyżurny miasta zwraca uwagę, że wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet. W miejscu prowadzonych prac możliwe są też utrudnienia w ruchu ulicznym.

Sonda
Czy w twoim mieszkaniu brakuje wody?
Afera wokół szczecińskiego amfiteatru. Z dachu kapie woda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany