Objazd

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Warto o tym pamiętać!

Uwaga, kierowcy! Utrudnienia na drogach Olsztyna. Co się zmieni?

2022-12-08 12:19

W najbliższych dniach kierowcy jeżdżący po Olsztynie będą musieli przygotować się na kolejne utrudnienia w ruchu drogowym, i to w różnych częściach miasta. Kiedy i gdzie należy spodziewać się zmian? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Grudniowe zmiany na ulicach Olsztyna

Jak informuje Urząd Miasta w Olsztynie, w piątek (9 grudnia) od godz. 22:00 wykonawca rozbudowy linii tramwajowej w mieście, planuje wprowadzić zmiany na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Barcza oraz wjeździe do C.H. Carrefour. Rondo umożliwiające wjazd do centrum handlowego zostanie przesunięte w stronę dotychczasowego wyjazdu przy ogródkach działkowych. - Ruch pojazdów pomiędzy rondem a zjazdem do V Liceum Ogólnokształcącego zostanie jednocześnie wyznaczony po drugiej jezdni, przy której zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe. Nie są planowane istotne zmiany w wyznaczonych ciągach dla pieszych - czytamy w komunikacie. To nie koniec zmian. Ul. Pstrowskiego będzie przebudowywana na odcinku pd skrzyżowania z ulicami Sikorskiego-Mazowieckiego do Wyszyńskiego-Synów Pułku. Najbliższa zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w piątek (9 grudnia).

Czasowa organizacja ruchu planowana jest w trzech etapach:

  • Etap pierwszy - Zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.15 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej);
  • Etap drugi - Zamknięcie lewego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.13 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej);
  • Etap trzeci - Zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.14 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej). Wprowadzenie tego etapu jest uzależnione od możliwości wyczyszczenia kanału w etapie pierwszym.

Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu planowane jest na 9-10 grudnia 2022 roku. Przy czym okres funkcjonowania czasowej organizacji uzależniony jest od warunków pogodowych oraz zastanego stanu kanału kanalizacji deszczowej, które mają wpływ na tempo prowadzonych prac. Maksymalny przewidziany czas prowadzenia prac na wspomnianym fragmencie ul. Pstrowskiego to pięć dni. Natomiast od 14 grudnia zostało zaplanowane wprowadzenie kolejnej czasowej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu północnej jezdni ul. Pstrowskiego.

Ze zmianami muszą również liczyć się kierowcy, podróżujący po południowej części Olsztyna. Wykonawca przebudowy skrzyżowania ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej informuje, że w piątek (9 grudnia) zostanie otwarta dla ruchu jednokierunkowa droga tymczasowa, łącząca ul. Porcelanową z ul. Bartąską. Dopuszczony kierunek ruchu drogi jednokierunkowej w stronę ul. Bartąskiej. Jednocześnie w tym samym terminie planowane jest zakończenie prac i otwarcie dla pieszych prowadzącego od parkingu przy piekarni i aptece (ul. Stawigudzka 7) w kierunku dodatkowego, tymczasowego przejścia dla pieszych przy sygnalizatorze od strony Bartąga.

Sonda
Czy denerwuje Cię stanie w korkach?
Paweł Kowal: "Słowa Kaczyńskiego mają znaczenie, bo one pokazują emocje w partii władzy" [Express Biedrzyckiej]