W Ełku powstanie nowy blok. Będą tam mieszkania komunalne

2021-10-28 9:52
Mieszkanie
Autor: Pixabay W Białogardzie powstanie blok z mieszkaniami komunalnymi. Zdj. ilustracyjne.

Miasto Ełk (woj. warmińsko-mazurskie) pozyskało 5 milionów złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę bloku z 36 mieszkaniami komunalnymi przy ul. Kolejowej. Budynek ma być gotowy do końca 2023 roku.

Informację przekazał ełcki ratusz. Podpisano już umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia w kwocie ponad pięciu milionów złotych ze środków budżetu państwa, z Funduszu Dopłat na budowę nowych mieszkań komunalnych. Dzięki temu przy ul. Kolejowej ma powstać wielorodzinny budynek z 36 lokalami, które powiększą mieszkaniowy zasób miasta.

- Planowana data rozpoczęcia inwestycji to czerwiec 2022 r. Natomiast zakończenie przewiduje się w czwartym kwartale 2023 r. Realizacja prac będzie możliwa po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym - przekazał magistrat.

To kolejna tego typu inwestycja realizowana przez ełcki samorząd. W 2021 roku oddano do użytku pierwszy budynek komunalny przy ul. Kolejowej, w którym powstało 60 mieszkań. Korzystają z nich rodziny, które znajdują się w sytuacji materialnej uniemożliwiającej zakup własnego mieszkania.

Miasto Ełk posiada łącznie ponad 1100 mieszkań w najmie, w tym ponad dwieście w najmie socjalnym. Wnioski o przydział i zamianę mieszkań przyjmowane są w tamtejszym ratuszu od stycznia do sierpnia. W ubiegłym roku wpłynęło łącznie 128 takich wniosków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Barczewo. Zginęły 2 kobiety. Mecenas mówił o "trumnie na kółkach". Córka ofiary: "Przeszedł koło nas z uśmiechem na twarzy". Nowe fakty

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE