W Olsztynie zawyją syreny! To ogólnopolska akcja

i

Autor: Shutterstock; Stanislaw Bielski/Reporter W Olsztynie zawyją syreny! To ogólnopolska akcja

W całej Polsce zrobi się głośno

W Olsztynie zawyją syreny! To ogólnopolska akcja

2022-09-27 11:31

We wtorek (27 września) o godz. 18 w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce włączone zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób strażacy oddadzą hołd 38-letniemu strażakowi z OSP Balice, który zginął w tragicznym wypadku w powiecie krakowskim. Jednostki z woj. warmińsko-mazurskiego zapowiedziały przyłączenie się do akcji.

Tragiczna śmierć strażaka z OSP Balice. Strażacy z całej Polski złożą hołd

We wtorek (27 września) o godz. 18 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce włączą sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Uspokajamy, nie będzie to oznaczało stanu zagrożenia. Strażacy chcą w ten sposób oddać hołd 38-letniemu strażakowi OSP Balice, który na autostradzie A4 w miejscowości Chrosna (powiat krakowski) został śmiertelnie potrącony. Przyczyną zgonu 38-latka były obrażenia doznane w wyniku potrącenia przez samochód marki Iveco. Strażak był reanimowany, niestety ratownikom nie udało się uratować jego życia. 38-latek osierocił czworo dzieci.

- Dziś (wtorek, 27 września) o godz. 18.00 włączymy w jednostkach #PSP #OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddamy hołd naszemu koledze druhowi OSP Balice, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Zachęcamy również inne służby do dołączenia do tej akcji. Cześć Jego pamięci! - czytamy w treści wpisu Państwowej Straży Pożarnej w mediach społecznościowych.

Przeglądając media społecznościowe można zauważyć, że jednostki z całego woj. warmińsko-mazurskiego licznie przyłączają się do akcji, dlatego jeśli we wtorek (27 września) o godz. 18 słychać będzie syreny alarmowe, będzie to oznaczało hołd oddany przez strażaków tragicznie zmarłemu koledze.

Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE