Wakacje

i

Autor: Pixabay Długoterminowa prognoza. Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w dniach 1-5 sierpnia?

Prognoza IMGW

Warmia i Mazury. Długoterminowa prognoza pogody. Dobre wieści dla turystów

2022-08-01 15:32

Długoterminowa prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Z pogody w pierwszych dniach sierpnia z pewnością zadowoleni będą turyści wypoczywający w woj. warmińsko-mazurskim. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewidują ciepły, słoneczny tydzień z wysoką temperaturą. Nie zanosi się jednak na afrykańskie upały. Szczegóły długoterminowej prognozy pogody dla Warmii i Mazur w dalszej części artykułu.

Pogoda Warmia i Mazury. Mgły i przelotny deszcz na początku tygodnia

W poniedziałek (1 sierpnia) w ciągu dnia temperatura maksymalna w woj. warmińsko-mazurskim wahała się od 20 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 25 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 sierpnia) zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie regionu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Miejscami silne zamglenie lub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Długoterminowa prognoza pogody zakłada, że we wtorek (2 sierpnia) w woj. warmińsko-mazurskim prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23-24 stopnie. W nocy z wtorku na środę (2/3 sierpnia) lokalnie możliwe jest silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do około 500 metrów.

CZYTAJ TEŻ: Długoterminowa prognoza dla Polski. Nawet 37 stopni! Kiedy wrócą upały?

Pogoda Warmia i Mazury. Burze pod koniec tygodnia

Według długoterminowej prognozy, cieplej na Warmii i Mazurach zrobi się w środę (3 sierpnia). Zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 26-29 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni. Podobna pogoda w woj. warmińsko-mazurskim w czwartek (4 sierpnia). Termometry pokażą 27-30 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Pogoda na Warmii i Mazurach popsuje się nieco w piątek (5 sierpnia). Tego dnia prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. Podczas burz opady o umiarkowanym natężeniu. Nadal ciepło, temperatura maksymalna 26-29 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje, że w czasie burz wiatr może wiać z prędkością do 75 km/h. - Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich - podaje IMGW.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Joanna Jędrzejczyk szczerze po zakończeniu kariery. Trafi do freak fightów? | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany