Warmia i Mazury. Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Prognoza IMGW

Grill, majówka
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Jaka będzie pogoda w majówkę 2021?

Pogoda na majówkę 2021 na Warmii i Mazurach. Jaka będzie pogoda w pierwszy weekend maja w woj. warmińsko-mazurskim? Nasz region jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce w majówkę. Decyzją rządu hotele na Warmii i Mazurach wciąż pozostają zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa. Polacy zapewne i tak wybiorą się na krótki urlop w naszym regionie. Czy pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi? Zobaczcie prognozę pogody!

Warmia i Mazury. Pogoda na majówkę 2021

Majówka 2021 dla wielu Polaków będzie okazją do krótkiego urlopu. Pogoda na majówkę 2021 na Warmii i Mazurach interesuje wiele osób, które uwielbiają nasz region ze względu na piękną przyrodę. Majówka 2021 na Mazurach będzie utrudniona z powodu obowiązujących obostrzeń. Mazurskie hotele w długi weekend majowy są zamknięte.

Niestety, majówka 2021 zapowiada się na brzydką, pochmurną i deszczową, jeśli chodzi o pogodę. W sobotę, 1 maja początek dnia będzie pogody. Później zachmurzenie wzrośnie. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W niedzielę, 2 maja, pogoda będzie jeszcze gorsza. - Zachmurzenie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, także o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów do 20 mm - prognozuje IMGW. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, wschodni i północno-wschodni.

Poniedziałek, 3 maja na Warmii i Mazurach także będzie pochmurny i deszczowy. - Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu - czytamy w komunikacie IMGW. Co gorsza, zrobi się chłodniej. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Mróz w maju? IMGW wydało ostrzeżenie dla Warmii i Mazur

Co gorsza, majówka 2021 na Warmii i Mazurach ma zacząć się od... przymrozków. Na przeważającym obszarze regionu prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, a przy gruncie do -3°C. Prawdopodobieństwo występowania przymrozków w woj. warmińsko-mazurskim oceniane jest na 80 proc. Przymrozki mają zniknąć w sobotę, 1 maja, po godz. 7:30.

Miley Cyrus w 8. odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajmo!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE