Majówka 2021. Wzmożone kontrole na Warmii i Mazurach. Posypią się mandaty?

Drogówka
Autor: wm.policja.gov.pl Wzmożone kontrole policji na drogach Warmii i Mazur.

Przed nami majówka 2021. Warmia i Mazury to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na długi, majowy weekend. Hotele pozostają jeszcze zamknięte, jednak z pewnością turyści z innych regionów Polski odwiedzą woj. warmińsko-mazurskie. Majówka to także wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących jednośladami, ponieważ niedawno rozpoczął się sezon dla motocyklistów. Majówka to także czas wzmożonych policyjnych kontroli.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci będą egzekwować od kierowców m.in. przestrzeganie ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Jak co roku w pierwszy weekend maja możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. I jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało wielu policjantów ruchu drogowego i pionu prewencji, których wspierać będą również żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Warmińsko-mazurskie. Wzmożone kontrole na drogach. Co sprawdzą policjanci?

Mundurowi przypominają, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przede wszystkim na stan trzeźwości lub podobnie działającego środka kierujących.

Warto zadbać o swoje domy i mieszkania

Majówka to także czas wyjazdów. Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań. Kiedy my odpoczywamy, ktoś inny może chcieć to wykorzystać poprzez włamanie i kradzież. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, zawory wody oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej lub okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

W dwie minuty zarobiła 16 pkt karnych. Kobiecy pirat drogowy złapany przez grupę SPEED
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE