Zamek w Reszlu

i

Autor: Pixabay

Zamki Warmii i Mazur

Warmia i Mazury to kraina pełna pięknych zamków. Jeden z nich rozsławił sam Sienkiewicz [GALERIA]

2022-08-06 5:00

Warmia i Mazury to kraina kojarzona przede wszystkim z piękną przyrodą, głównie jeziorami. Jeden z najpiękniejszych regionów świata zachęca turystów do odwiedzania nie tylko za sprawą lasów, wód i plaż, ale również zabytków. Wśród nich są m.in. zamki, których na Warmii i Mazurach nie brakuje. Jeden z nich rozsławił sam Henryk Sienkiewicz. W specjalnej galerii wybraliśmy dla was listę tych najciekawszych!

Zamki na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury należą do najpiękniejszych regionów w Polsce. Atutem naszego województwa jest przede wszystkim to, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Fani żeglowania mają tutaj tysiące jezior. Miłośnicy leśnych wędrówek również nie mogą narzekać na brak lesistych terenów. Wielbiciele starej architektury też odnajdą się na Warmii i Mazurach. Jest tutaj wiele zamków, a my postanowiliśmy wybrać dziesięć - naszym zdaniem - najciekawszych.

Większość z nich wybudowano w stylu gotyckim. Są rozsiane po całym województwie, zarówno w największych miastach, jak Olsztyn, ale i tych małych jak Ryn czy Pieniężno. Miłego oglądania!

Galerię zdjęć z zamkami na Warmii i Mazurach znajdziecie poniżej

QUIZ. Największe wojny i bitwy w historii. Spróbuj zdobyć chociaż 6 punktów

Pytanie 1 z 10
Wojna stuletnia z XIV i XV wieku to przede wszystkim konflikt między...
Politycy od kuchni - Ryszard Czarnecki