Warmińsko-mazurskie. Coraz mniej wolnych miejsc w szpitalach! Szpital w Nidzicy zwiększy bazę łóżek

2021-03-04 9:50 PAP sch
Szpital
Autor: Pixabay W szpitalu tymczasowym w Nidzicy zostanie zwiększona liczba łóżek covidowych.

Jak informuje rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, w szpitalu tymczasowym w Nidzicy zostanie zwiększona liczba łóżek covidowych. Obecnie na Warmii i Mazurach jest w sumie 1137 łóżek covidowych, a ponad 700 z nich jest zajętych. Krzysztof Guzek zapytany, o ile dokładnie łóżek więcej będzie w nidzickim szpitalu, odpowiedział, że "jest to na etapie uzgodnień".

Ministerstwo Zdrowia podało w środę na Twitterze, że na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach, w tym warmińsko-mazurskim. - Będzie się to odbywało poprzez zwiększenie bazy łóżkowej w już funkcjonujących szpitalach tymczasowych i poprzez uruchomienie szpitali, które aktualnie mają status "pasywny" - podano.

Będzie więcej łóżek w szpitalu tymczasowym w Nidzicy

W przypadku woj. warmińsko-mazurskiego chodzi o szpital tymczasowy w Nidzicy. Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy Anna Osłowska powiedziała PAP, że baza tamtejszego szpitala miałaby zwiększyć się o 20 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Zaznaczyła, że będzie to określone w decyzji wydanej przez wojewodę.

Szpital tymczasowy w Nidzicy przyjmuje pacjentów od grudnia ubiegłego roku. Został utworzony na bazie tamtejszego ZOZ, w nowym budynku. Ma 50 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Poza szpitalem tymczasowym jest jeszcze 20 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Drugi z tymczasowych szpitali na Warmii i Mazurach działa w Szczytynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Nieludzkie WRZASKI, WYCIE małych PACJENTÓW". Szpital w Olsztynie odpowiada na zarzuty matki chorego dziecka

Trudna sytuacja szpitali w warmińsko-mazurskim. "Personel jest zmęczony"

Dyrektor przyznała, że sytuacja jest bardzo trudna. - Dzisiaj rano mieliśmy trzy wolne łóżka, w tym jedno respiratorowe. Pacjenci są przywożeni z całego województwa, bo w ostatnich dniach wolne miejsca były tylko w Olecku i Elblągu. Pracujemy w pełnym obłożeniu non stop od listopada. Personel jest zmęczony, ale w pełni zmobilizowany - mówiła.

Decyzją rządu od 27 lutego w woj. warmińsko-mazurskim – jako jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powróciły do nauki zdalnej. Wszystko przez fatalną sytuację epidemiologiczną.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warmińsko-mazurskie. Regionalny lockdown KATASTROFĄ dla galerii handlowych? "Zbliżamy się do dna"

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE