Warmińsko-mazurskie: dramat rodzinny w gminie Jedwabno! Mąż znęcał się nad żoną!

2020-08-04 16:25 SCH
Przemoc, agresja - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay W gminie Jedwabno 66-letni mąż znęcał się nad żoną.

Wyzwiska, poniżanie i groźby były codziennością w jednym z domów w gminie Jedwabno niedaleko Szczytna. 66-letni mąż znęcał się od roku nad swoją żoną. Policjanci odizolowali jednak ofiarę od agresora, który trafił do aresztu na 2 miesiące. Grozi mu 5 lat więzienia.

Przemoc domowa w gminie Jedwabno

W sobotę (1 sierpnia) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefon od wystraszonej i roztrzęsionej mieszkanki gminy Jedwabno. Kobieta poinformowała, że jej pijany, agresywny mąż wszczął awanturę domową, podczas której wyzwał ja słowami wulgarnymi, poniżał, wyganiał z domu i groził śmiercią.

Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta opowiedziała o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Okazało się, że 66-letni sprawca przemocy domowej znęcał się nad nią od około roku. Podejrzany o znęcanie się nad żoną został skutecznie od niej odizolowany.

Coraz więcej domowych dramatów

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej dwumiesięczny tymczasowy areszt. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, to nie pierwszy przypadek przemocy domowej na Warmii i Mazurach w ostatnim czasie. W Płośnicy (powiat działdowski) nad żoną znęcał się 74-letni mąż.

Wariacki rajd na S5 koło Bydgoszczy. Pędził 224 km/h!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.