Droga, zima

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Uwaga, kierowcy!

Warmińsko-mazurskie. Drogi zamienią się w lodowisko! Alert meteo IMGW

2023-02-02 18:01

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółty alert meteo pierwszego stopnia przed oblodzeniem w woj. warmińsko-mazurskim. Uwaga, kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur mogą się pogorszyć. Szczegóły w dalszej części naszego artykułu.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Żółty alert meteo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia I stopnia przed oblodzonymi drogami w woj. warmińsko-mazurskim. Alerty meteo dotyczą całego województwa. Utrudnienia w postaci oblodzonych dróg mogą potrwać od czwartkowego wieczora (2 lutego) do piątkowego poranka (3 lutego). Prawdopodobieństwo zagrożenia wynosi 80 proc. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, przy gruncie lokalnie spadek temperatury do około -6°C. Miejscami temperatura ujemna utrzyma się po zakończeniu ważności ostrzeżenia - czytamy w komunikacie IMGW.

Na Warmii i Mazurach ślisko na drogach. Co z pogodą w reszcie kraju? Szczegóły w artykule Śnieg, burze i jeszcze stanie się to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 3.02.2023]

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Express Biedrzyckiej - Artur DZIAMBOR
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany