Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed "zagrożeniem zdrowia i życia". 90 procent szans!

Śnieg, zima
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed marznącym deszczem w dniach 3-4 grudnia.

Uwaga, kierowcy! Warto zachować ostrożność w czasie jazdy, ponieważ IMGW wydało ostrzeżenie dla Warmii i Mazur przed marznącymi opadami deszczu w dniach w czwartek i piątek (3-4 grudnia). Warunki na drogach znacznie się pogorszą. Sprawdź szczegóły!

Ślisko na drogach Warmii i Mazur

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu na Warmii i Mazurach. Niebezpiecznie ma być w całym regionie. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od czwartku (3 grudnia) i godzin popołudniowych. Marznący deszcz, a co za tym idzie, trudne warunki na drogach w czasie jazdy mają utrzymać się do poranka, w piątek (4 grudnia). Prawdopodobieństwo występowania marznącego deszczu IMGW ocenia na 70 proc. na wschodzie regionu i aż 90 proc. w pozostałej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenie IMGW I stopnia. Co to jest?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: PiS tonie. Jarosław Gowin to wie