Gustaw Marek Brzezin

i

Autor: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin

Warmińsko-mazurskie. Podwyżka dla marszałka! Ile zarabiać będzie Gustaw Marek Brzezin?

2021-12-01 9:50

Radni woj. warmińsko-mazurskiego zdecydowali, że marszałek regionu będzie zarabiał nieco ponad 20 tys. zł., podwyższono także diety radnych wojewódzkich. Głosowało za tym 16 radnych, 10 wstrzymało się od głosu, a jeden radny PiS był przeciw. Zgodnie z prawem marszałek dostanie wyrównanie od 1 sierpnia.

Radni sejmiku złożyli wniosek o podniesienie uposażenia marszałka woj. warmińsko-mazurskiego. Podwyżka dla aktualnego marszałka Gustawa Marka Brzezina to wzrost z 11,5 tys. zł do nieco ponad 20 tys. zł. Inicjatorem podwyżki był radny Jan Bobek. Tłumaczył on, że w związku z wrześniową ustawą dotyczącą wynagradzania osób zajmujących stanowiska państwowe, podwyżka dla marszałka jest konieczna. Głosowało za nią 16 radnych, 10 wstrzymało się od głosu, a jeden radny PiS był przeciw. Zgodnie z prawem marszałek dostanie wyrównanie od 1 sierpnia. Na wtorkowej sesji radni zdecydowali też o podwyżce diet radnych sejmiku - zarówno tych pełniących funkcje przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji oraz radnych nie pełniących tych funkcji. Po podwyżce przewodnicząca sejmiku będzie zarabiała 4,2 tys. zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe Miasto Lubawskie. Po pożarze domu odpowie za usiłowanie zabójstwa [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Express Biedrzyckiej - Sylwia Spurek: Unia Europejska zawodzi na wielu frontach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE