W warmińsko-mazurskim burze i mróz. Pogoda zwariowała! [PROGNOZA]

2022-05-18 12:30
Burza
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed burzami na Warmii i Mazurach.

Pogoda w drugiej połowie maja naprawdę zaskakuje. Informacje przekazywane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) są trudne do uwierzenia. W odstępie zaledwie kilkudziesięciu godzin na Warmii i Mazurach pojawi się mróz i... burze. Synoptycy ostrzegają mieszkańców naszego regionu przed niebezpieczną pogodą. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda w maju zaskakuje mieszkańców Warmii i Mazur. Mamy środek wiosny, wydawać by się mogło, że niebawem będą nam dokuczać upały. Tymczasem minionej nocy w naszym regionie było... mroźno. W wielu miejscach woj. warmińsko-mazurskiego temperatura spadła poniżej zera. Na tym nie koniec. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ponownie ostrzegają przed przymrozkami. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) dla kilku powiatów we wschodniej części naszego województwa. Alerty obowiązują powiaty:

  • węgorzewski,
  • gołdapski,
  • olecki,
  • ełcki,
  • piski,
  • giżycki,

Na tych terenach nadchodząca noc z 18/19 maja będzie bardzo zimna. - Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2°C, przy gruncie do -2°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Burzowo na Warmii i Mazurach

Niebawem jednak przymrozki odejdą w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że pogoda uspokoi się. Pogodowi eksperci ostrzegają bowiem przed... burzami, które mają pojawić się na Warmii i Mazurach zaledwie kilkadziesiąt godzin po tym, jak termometry w naszym regionie pokazywały ujemną temperaturę.

IMGW informuje, że przed nami niespokojny weekend w woj. warmińsko-mazurskim. Już w piątek (20 maja) mają pojawić się burze. Grzmoty i błyskawice mogą wystąpić na terenie całego województwa. Wyładowaniom atmosferycznym mogą też towarzyszyć opady deszczu do 20-30 mm, lokalnie 40 mm, a także silny wiatr, wiejący z prędkością 70-90 km/h. Sytuacja powinna uspokoić się w sobotę (21 maja).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogoda, lato 2022. Takie będą wakacje! Jasnowidz Jackowski zdradza to w przepowiedni! Lepiej przeczytaj, zanim zaplanujesz urlop

Sonda
Czy boisz się burzy?
Express Biedrzyckiej - płk Piotr Gąstał: Ukraińcy będą walczyć do końca. Pomszczą Mariupol
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE