Warmińsko-mazurskie. PROGNOZA POGODY na weekend [5-6 grudnia]. Gwałtowna zmiana!

Wiatr - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Silny wiatr na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody na 5-6 grudnia.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazurach na weekend. Jaka będzie aura w woj. warmińsko-mazurskim w dniach 5-6 grudnia? Czeka nas atak zimy, a może zrobi się cieplej? Z pewnością trzeba będzie uważać na silny wiatr. Sprawdź szczegóły!

Pogoda na Warmii i Mazurach [PROGNOZA 5-6 grudnia]

Weekend na Warmii i Mazurach będzie ciepły, ale także pochmurny i wietrzny, zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Ujemne temperatury, które miały miejsce przez większość tygodnia, znikną. Zrobi się cieplej. Temperatura maksymalna od 7°C do nawet 10°C! Będzie silnie wiało. Podmuchy osiągną w porywach nawet 65 km/h. Wiatr południowo-wschodni.

Jaka pogoda w Polsce?

W sobotę (5 grudnia) Polska pozostanie w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich, na zachodzie zaznaczy się strefa frontu okluzji. - Z południa napływać będzie polarna morska masa powietrza, cieplejsza nad wschodnią część kraju. Ciśnienie będzie rosło - prognozuje IMGW.

Z kolei w Mikołajki (6 grudnia) - według synoptyków IMGW- Polska znajdzie się pomiędzy niżem znad północnych Włoch a rozległym wyżem znad Rosji. Będzie napływało ciepłe i suche powietrze z południowego wschodu. Ciśnienie lekko wzrośnie.

Sedno Sprawy - Kamila Gasiuk-Pihowicz