Nowe radiowozy policji na Warmii i Mazurach

i

Autor: wm.policja.gov.pl Nowe radiowozy policji na Warmii i Mazurach.

Nowy sprzęt policjantów

Warmińsko-mazurskie. Przed tymi furami przestępcy nie uciekną. Nowe radiowozy w policji

2022-11-30 12:22

Policjanci mają nowe radiowozy. Pod koniec listopada odebrane zostały pierwsze dwa samochody w nowym oznakowaniu, które wkrótce wyjadą na drogi w jednostkach powiatowych Warmii i Mazur. Nowe radiowozy to auta marki Kia Sportage z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania. Koszt zakupu i dostosowania do potrzeb policji jednego takiego auta wyniósł ponad 166 000 zł.

Policjanci na Warmii i Mazurach mają nowe radiowozy

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do garnizonu warmińsko-mazurskiego już jakiś czas temu trafiło 40 motocykli w nowych barwach. Teraz odebrane zostały pierwsze radiowozy.

Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Stąd zmiana trzech kluczowych elementów pojazdów policyjnych. W nowej wersji zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzone zostały dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluoroscencyjnych żółto-zielonych pasów. Zakup został sfinansowany dzięki połączonym środkom pochodzącym z budżetu policji oraz Funduszu Wsparcia Policji tworzonego przez samorządy terytorialne.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają