Zima, śnieg i fatalne warunki na drogach

i

Autor: Violetta Rozbicka/Super Express Zima, śnieg i fatalne warunki na drogach

Uwaga, kierowcy!

Warmińsko-mazurskie. Śliskie drogi w regionie. Spodziewane są opady śniegu

2023-02-03 8:43

Służby drogowe podały, że w piątek (3 lutego) rano z powodu warunków pogodowych może być ślisko na wielu drogach w woj. warmińsko-mazurskim. Do godz. 9 obowiązuje alert meteo IMGW o oblodzeniach. Z kolei drugiej połowie dnia - głównie na zachodzie regionu - spodziewane są opady śniegu.

Jak wygląda sytuacja na drogach Warmii i Mazur w piątek (3 lutego)?- Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale ze względu na panujące warunki pogodowe lokalna śliskość występuje na dk 16 od Orzysza do Ełku i dk 63 od Orzysza do Pisza - przekazała PAP Monika Braham z olsztyńskiej GDDKiA. Na odcinku krajowej "szesnastki" od Mikołajek do Orzysza i na dk 63 od Staświn do Orzysza występuje błoto pośniegowe. Lokalna śliskość panuje na dk 57 w Szczytnie i dk 59 - na obwodnicy Mrągowa. Z kolei na drogach wojewódzkich występuje lokalna śliskość, zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. - Takie utrudnienia występują w całym regionie. W nocy przyszedł przymrozek i przeszła fala opadów śniegu - poinformował PAP Zenon Krajza, dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Zenon Krajza. Na drogach krajowych pracuje 25 pojazdów zimowego utrzymania, a na wojewódzkich 60 pługopiaskarek.

Na Warmii i Mazurach do godz. 9 w piątek obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników. W drugiej połowie dnia na zachodzie województwa prognozowane są opady śniegu, lokalnie wiatr może powodować zawieje. Na południowym zachodzie spodziewany jest miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na pozostałym obszarze możliwe słabe, przelotne opady śniegu.

Zima przypomni o swoim mroźnym obliczu. Szczegóły w artykule Arktyczne powietrze atakuje Polskę! Dwucyfrowe mrozy i dużo śniegu. Eksperci biją na alarm

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów do Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany