Warmińsko-mazurskie. "Szklanka" na drogach! IMGW ostrzega. "80 procent szans"

2021-01-08 13:00 sch
Ślisko, zima, droga
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed oblodzeniem na drogach w dniach 8-9 stycznia.

IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego przed gołoledzią. Uwaga, kierowcy! Warunki jazdy będą utrudnione. "Szklanki" na drogach Warmii i Mazur należy spodziewać się w godzinach wieczornych. Ślisko może być przez całą noc. Sprawdź szczegóły!

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. Ostrzeżenie IMGW

IMGW ostrzega Warmię i Mazury przed oblodzeniem. Ostrzeżenie I stopnia dotyczy całego woj. warmińsko-mazurskiego. Gołoledź na drogach naszego regionu ma się pojawić w piątek (8 stycznia) ok. godz. 18. Trudne warunki do jazdy utrzymają się do godz. 9 w sobotę (9 stycznia). Prawdopodobieństwo występowania oblodzenia na drogach prognozowane jest na 80 proc.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

CZYTAJ TEŻ: Warmia i Mazury pierwsze odczują siłę "Bestii ze Wschodu"? Nadciągają potężne mrozy!

Weekend na Warmii i Mazurach. Jaka pogoda w dniach 9-10 stycznia?

Weekend na Warmii i Mazurach będzie pochmurny. Miejscami pojawiać się będą słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna w sobotę (9 stycznia) od od -2°C do 0°C, zaś w niedzielę (10 stycznia) -4°C na wschodzie do 0°C na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Janusz Korwin-Mikke, to człowiek wielu talentów. Zobaczcie czym zajmuje się w domowym zaciszu