Warmińsko-mazurskie. Wiosna tylko w kalendarzu! PROGNOZA POGODY, 8 kwietnia

Śnieg, zima, pogoda
Autor: Pixabay

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w czwartek, 8 kwietnia. Wiosna w naszym regionie zdaje się być tylko w kalendarzu. Zamiast ciepła i słońca, na Warmii i Mazurach mamy przymrozki, opady śniegu i silny wiatr, dzięki któremu odczuwalna temperatura jest jeszcze niższa niż ta na termometrach. Przed nami kolejny dzień z szaloną pogodą w woj. warmińsko-mazurskim. Będzie padać śnieg, wiać silny wiatr, a oprócz przymrozków, synoptycy IMGW prognozują również... lokalne burze! Sprawdź szczegóły!

Czwartek, 8 kwietnia, będzie na Warmii i Mazurach dniem pochmurnym, z większymi przejaśnieniami. Synoptycy IMGW prognozują przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej. Po południu możliwe są także... lokalne burze, którym może towarzyszyć porywisty wiatr, wiejący z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C.

IMGW wydało również ostrzeżenie I stopnia przed przymrozkami dla zachodniej i centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -5°C, przy gruncie do -8°C.

Prawdopodobieństwo występowania przymrozków oceniane jest na 80 proc. Zagrożone są powiaty: elbląski, braniewski, bartoszycki, olsztyński, szczycieński, nidzicki, działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To był polski REKORD ZIMNA! –42 stopnie na termometrze. Jak oni to wytrzymali?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Polska jest w zasięgu zatoki związanej z niżem nad zachodnią Rosją. Jak czytamy w komunikacie IMGW, "jedynie nad południowo-zachodnią część kraju sięga słaby klin wyżowy. Z zachodu na wschód przemieszcza się front okluzji". Nadal napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie rośnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

Maja Hyży jako Rihanna w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE